Kapela Slza v letním klipu nosí fotky po kapsách a užívá si roadtrip i ''Ameriku''novinka

Kapela Slza v novém videoklipu k pozitivnímu songu Fotky našla inspiraci v 60. letech. Letní filmový roadtrip hýří retro barvami a efektem VHS přehrávače. Po posledních třech videoklipech z nové desky 3, které se nesly spíše v melancholickém, až temnějšm duchu, jsou Fotky příjemným osvěžím a ideálním songem pro letní dny. Za režií stojí již dvorní spolupracovník kapely - Radim Věžník - ten měl představu amerického venkova, ale vhodné lokace nakonec našel v okolí Karlštejna.„Písnička Fotky je o nostalgii a o tom, že je důležité občas se ohlédnout zpátky a nezapomínat. S režisérem Radimem Věžníkem jsme přemýšleli, jak tu nostalgii ve videoklipu znázornit. Nakonec jsme k tomu využili několik retro prvků - nábytek z 60. let, starý polaroidový foťák a Pontiaca z roku 1973. Celý videoklip je zároveň laděn do teplejších, retro barev a místy jsme použili i efekt VHS přehrávače," popisuje Petr Lexa, zpěvák kapely a spoluautor hudby a textu.

Videoklip se natáčel během červencových dnů v okolí Mokřiny a lomu Velká Amerika. I když na první pohled působí výpravně, kapela i režisér Radim Věžník vše natočili na pár kilometrech čtverečních a původní vizi roadtripu po USA se podařilo vytvořit i v okolí Karlštejna.

„Skladba Fotky má v podstatě hned několik významů. Mně při přípravě konceptu klipu hned evokovala nějaký roadtrip po venkově USA a v momentu, kdy jsme hledali vhodné lokace a zahlédl jsem na mapě lom Velká Amerika, bylo jasno, kde budeme točit. Je to dobrá letní pohodovka a doufám, že diváci nasají tu super atmosféru, kterou jsme měli při natáčení," zaznělo od režiséra Věžníka.

Stejně jako další písně z alba 3 i singl Fotky vznikl pod dohledem zahraničních producentů Olivera Soma, Edda Hollowaye a Nicka Atkinsona.

„Fotky vznikly v Berlíně na základě části refrénové melodie, se kterou jsem pracoval sám při skládání doma. Zasekl jsem se a nevěděl, jak dál, tak jsem nápad nahodil tady a asi za hodinu jsme celou písničku dodělali. Když jsme potom s Eddem Hollowayem v Londýně diskutovali nad produkcí, chtěli jsme, aby písnička zněla moderně, zároveň ale aby v sobě nesla emoci a živelnost koncertní kapely," vzpomíná kytarista Lukáš Bundil a Petr Lexa dodává: „Text k Fotkám vznikal asi nejdéle ze všech písniček. Od začátku jsem věděl, že by měl být o nostalgii. O tom, jak je důležité ohlížet se v životě zpátky a hlavně nezapomenout. S Xindlem X jsme vymysleli, že symbolem vzpomínek budou právě fotky, které člověk nosí pořád u sebe, aby mu připomínaly to, na co by jinak možná zapomněl.


Added: 17.08.2020, martin

Related photos