Dan Vertígo vydal nový klip ''Pokecal jsem s bezďákem''novinka

Pokecal jsem s bezďákem! Dan Vertígo a Vojta Bořil - bubeník Už Jsme Doma natočili uvolněný klip propagující Nocleženku - projekt na pomoc lidem bez domova.

Již čtvrté písni Dana Vertíga z loňské desky #DNVRTG se dostalo video zpracování. Tentokrát brněnský mezižánrový písničkář natočil s režisérem Jardou Fikrem klip na nejvíce rocknrollovou píseň z alba - Pokecal jsem s bezďákem. Z videa sálá bezstarostná letní atmosféra plná náhodných setkání a popíjení drinků všech barev v kulisách Žižkova i Vinohrad. Hlavní roli si střihl Vojta Bořil, který na studiové nahrávce i bubnuje. Vojtu můžete potkat jako bubeníka legendární avantgardní kapely Už Jsme Doma nebo punkových P.K.Písničkář klipem navíc propaguje projekt Armády spásy zvaný Nocleženka (https://noclezenka.cz/). To je poukaz v ceně 100 Kč, který jednomu člověku v nouzi umožní strávit noc v teple. Nezahrnuje však pouze nocleh samotný, ale i další pomoc a rozvoj služeb pro lidi bez domova.

"Téma bezdomovectví se mi do písniček bezděčně prolíná už řadu let. Pokecal jsem s bezďákem je sice bezstarostná letní pecka, ale často mě napadá, jak jednoduchý by asi mohlo být dostat se na ulici - stačí si třeba přečíst pár rozhovorů v Novým prostoru s někým bez domova. Proto mě napadlo dát klipu přesah a spojit ho právě s projektem Nocleženka, který mi dlouhodobě připadá sympatický a podporuju ho", doplňuje Dan Vertígo.

Písničkář, donedávna vystupující sólo, bývá nově k vidění i s kompletní kapelou, přehled koncertů najdete na https://www.danvertigo.cz


Added: 27.08.2020, martin

Related photos