Vojtěch Dyk a Ewa Farna vydávají první vlaštovku z velkolepého projektu Folk Swings. Píseň KOČKY je součástí unikátní desky, která vyjde už 30. říjnanovinka

Dva výjimečné hlasy české popové scény – Ewa Farna a Vojtěch Dyk – se spojily, aby nazpívali píseň Zuzany Navarové a skupiny Nerez s názvem Kočky v novém svěžím aranžmá Petra Kovaříka. Píseň je součástí jedinečného projektu Folk Swings, který propojuje osobnosti převážně české folkové scény. Skladba vznikla pod taktovkou producenta desky a bandleadera kapely B-Side Band Josefa Buchty. Na desce Folk Swings se objeví ve swingových úpravách jak autorské skladby jednotlivých hostů, tak skladby již zesnulých autorů, které nazpívali Ewa Farna, Vojtěch Dyk, Petr Rybíz Toman nebo Jiří Kalousek. V rámci projektu se uskuteční dva brněnské koncerty – 1. a 2. prosince v SONO centru. Pořadatelem je agentura BUJOART a vstupenky jsou v prodeji zde.Spojení Ewy Farne a kapely B-Side Band se ukázalo jako geniální nejen pro ucho, ale i oko fanouška. Skvělá energie a nálada zanechává stopy v celé skladbě, což potvrzuje Ewa Farna slovy o spolupráci s Vojtěchem Dykem a celou kapelou: „Vojta je neskutečný zpěvák, ovládá svůj hlas neuvěřitelným způsobem. A tak, když jsem dostala nabídku od B-Side Bandu si zazpívat s tolika hudebníky a Vojtou k tomu, byla jsem poctěna," komentuje zpěvačka.

„Udělat cover verzi jakékoliv písně Zuzany Navarové je, dalo by se říci, odvážnej kousek. Ale když už jsme se do toho pustili, jsem fakt rád, že to bylo právě s Ewou. Není v Čechách mnoho zpěvaček, které by ctily ducha té písně a zároveň ji přidaly ještě něco 'jen svého', ze sebe tryskajícího... já jen můžu poděkovat za tohle setkání s Ewou, Zuzanou, Vítem a vlastně celým Nerezem, který tak obdivuju," říká Vojtěch Dyk.

„Kočky jsou nádherná písnička, a zároveň těžká. Nerez ji zpívali super, snad jsme ji 'zcoverovali' se ctí a úctou k autorům a původním interpretům," komentuje Ewa Farna a dodává, že jelikož jde o Folkswing, nemohli Nerez a Zuzana Navarová chybět. Videoklip se natáčel v Brně pod rukou režisérky Hany Mikoláškové a kameramana Jana Turka.

Deska Folk Swings vychází už 30. října a k jejímu poslechu zvou fanoušky mimo Vojtěcha Dyka a Ewy Farne také Vlasta Redl, Jarek Nohavica, Samson Lenk, Radek Pastrňák, Slávek Janoušek, Pokáč, Kristýna Daňhelová a další umělci, jichž se fanoušci na albu dočkají. Vyvrcholením projektu budou dva jedinečné koncerty, které se k této příležitosti uskuteční, a to 1. a 2. prosince v SONO centru v Brně.


Added: 17.09.2020, martin

Related photos