MEKY: CINEMA ACOUSTIC TOUR 2020 po vyprodané Ostravě a Olomouci míří do Liberce a Prahynovinka 17.09.2020, martin

Zpěvák a skladatel Miro Žbirka se vydal na exkluzivní MEKY: CINEMA ACOUSTIC TOUR 2020 ve vybraných kinosálech sítě CineStar. Na prvních dvou zastávkách, 15. 9. v CineStar Ostrava a 16. 9. v CineStar Olomouc, bylo vyprodáno a končilo se nadšeným aplausem diváků. Turné pokračuje 23. 9. v CineStar Liberec a vyvrcholí 29. 9. a 30. 9. v CineStar Praha Anděl – po projekci úspěšného dokumentu režiséra Šimona Šafránka MEKY jeho hlavní protagonista společně s kapelou divákům zahraje „live“ speciální akustický set. MEKY: CINEMA ACOUSTIC TOUR 2020 je jedinečnou příležitostí zažít Mekyho na velkém plátně i osobně a také si rovnou na místě zakoupit průřezové album THE BEST OF MIRO ŽBIRKA, které je de facto soundtrackem k filmové biografii MEKY, a reprezentativní knihu MIRO ŽBIRKA SONGBOOK.

Celkem 64 skladeb na třech CD v luxusním kartonovém obalu – THE BEST OF MIRO ŽBIRKA nabízí opravdu vydatnou dávku Žbirkovy tvorby! Výběr rozhodně není nahodilý, dramaturgii alba vytvořil sám Meky a v bookletu nechybí odkazy na originální alba, z nichž skladby původně pocházejí. Kromě legendárních hitů najdete na trojalbu i novou skladbu Slovenská, která se váže k filmu Juraje Jakubiska Perinbaba a dva světy (premiéra 3. 12. 2020). Nahrávky na albu THE BEST OF MIRO ŽBIRKA byly letos remasterovány a dostaly současný zvuk v proslulém londýnském studiu Abbey Road Studios, což přináší ještě intenzivnější posluchačský zážitek.

MIRO ŽBIRKA SONGBOOK mapuje kariéru Mira Žbirky prostřednictvím 180 textů jeho písní, z nichž každý je navíc opatřen akordovými značkami. Písňové texty jsou chronologicky uspořádány na 224 stranách vždy podle alba, z něhož pocházejí – od Balady o poľných vtákoch až po novinku Slovenská z filmu Perinbaba a dva světy. Každé řadové album doprovází autentický příběh jeho vzniku, který podle Mekyho vyprávění sepsal renomovaný novinář Václav Hnátek.

Energický filmový portrét MEKY představuje populárního zpěváka a skladatele Mira Žbirku z těsné blízkosti, zcela otevřeně a upřímně a v nečekaných souvislostech i s humorem. Film natočil Šimon Šafránek, který za svůj předchozí dokument King Skate získal Českého lva.