Veronika Vítová vydává sólové album Průhledný svět a videoklip Honilo dívča kravynovinka

Zpěvačka, songwriterka, zakladatelka světoznámé vokální skupiny Skety a členka několika dalších hudebních projektů Veronika Vítová dospěla k vlastnímu sólovému hudebnímu albu, které vychází už 9. 10. 2020. Deska obsahuje její autorské skladby v propracovaných aranžích. Na jejich pestrosti se podíleli skladatelské osobnosti jako například Petr Wajsar, Jan Jirucha, Petr Kalfus a Andy Schofield (Jazzdock orchestra). Novému albu předchází videoklip k písni Honilo dívča kravy.„Konečně přišel čas na mou autorskou tvorbu. Ke spolupráci jsem oslovila ty nejlepší muzikanty své generace, kteří jsou mi blízcí nejen hudbou ale i srdcem. Doufám, že se mi podařilo do ní vtisknout to nejlepší ze mě,“ říká k albu Veronika Vítová.

Multižánrová zpěvačka pojala desku originálně, barevně a nenechává se omezovat specifickým žánrem. Debut obsahuje celkem 9 skladeb, které jsou inspirované různými básněmi a texty, ale čerpají také z lidových kořenů.

„Hudba je jako průhledný svět, který nevidíme, ale přitom je všude okolo nás a v nás, a prostupuje všemi našimi smysly. Nechte se vtáhnout do tohoto světa tak, jak ho vidím a cítím já, a poslouchejte jeho neviditelný obraz,“ komentuje album sama zpěvačka.

Veronika si spolu s grafičkou Nikolou Kratky pohrála i s estetikou CD coveru, součástí designového bookletu je složený plakát s texty písní, který podtrhuje „průhlednost“ celého alba. Na nahrávce se podíleli slovenský kytarista Vlado Mikláš, v jeho podání na desce uslyšíte i cimbál, německý pianista Thilo Seevers, baskytarista Rasťo Uhrík, bubeník Martin Kopřiva, perkusista Oliver Lipenský a saxofonista Petr Kalfus. Dále také dechová sekce a Unique kvartet (smyčce). Všichni hudebníci skladbám vtiskli své umělecké kouzlo a dlouholeté zkušenosti.

Píseň Honilo dívča kravy byla jasnou volbou pro natočení videoklipu. „Tato lidová píseň a její zpracování se žánrově úplně vymyká tomu, co ode mě lidi asi čekají. Vybrala jsem si ji z lásky k české a slovenské lidové hudbě (mám silné kořeny na Slovensku) a když už žiju v Čechách, nechci chodit pro inspiraci daleko. Dobrou volbou pro mě bylo i filmařské duo Van & Haus, kterým jsem dala zcela volnou ruku a důvěru při natáčení a zpracování celého klipu. Doufám, že nepatrný a neprvoplánový odlesk mých kořenů v srdci Evropy bude v klipu i na celém CD znát,“ říká Veronika.


Added: 05.10.2020, martin

Related photos