Tereza Balonová vydává svůj druhý oficiální singl a videoklip k písni Tak málo. 17. října bude čerstvé maturantce 20 letnovinka

Tereza Balonová je považována za výjimečný hudební talent svojí generace. Vedle naprosto unikátního hlasu a projevu se pyšní celkovým muzikantským talentem. Při svých koncertech se doprovází pouze na kytaru a looper. Zážitek z jejích vystoupení ocenili během letošního léta nejen posluchači, ale i hudební kolegové, kteří ji přizvali na podium. Tereza 17. října oslaví dvacáté narozeniny a jako dárek si nadělila videoklip k popové baladě Tak málo. Za produkcí písně stojí Honza Balcárek. Videoklip natočil Ondřej Urbanec. Vydání alba je naplánováno na září 2021 a patří mezi očekávané debuty příštího roku.I přes letošní komplikovanou situaci s živým hraním, má Tereza za sebou hektické koncertní léto. Série vystoupení před Davidem Kollerem, skupinami Divoký Bill, Mirai nebo Jelen jí daly šanci se úspěšně představit novým posluchačům. Pouze vyprodané společné turné s písničkářem Pokáčem byla přeloženo na příští podzim. Právě během cest na letní vystoupení vznikla nová píseň Tak málo.

„Už při loňském cestování (30 koncertů) s kapelou Jelen jsem si uvědomila tu rozdílnost dvou světů, ve kterých jsem žila. Dopoledne ve školní lavici a příprava na maturitu. Večer přátelé, milovaná muzika a vystoupení před tisícovkami posluchačů. O víkendu z koncertu na koncert. Z hotelu na hotel. Mnoho intenzivních zážitků. Přemýšlela jsem nad tím, do jaké míry člověk může ovlivnit to, kam ho život zavede. A že stejně je nakonec nejkrásnější se vracet domů," říká o vzniku své nové písně Tereza Balonová.

Videoklip k singlu Tak málo se natáčel v Praze a záměrem zkušeného filmaře Ondřeje Urbance i zpěvačky bylo zachytit právě tu zvláštní atmosféru dvou různých světů.

„Tereza je výrazně talentovaná mladá dáma. Nejen, že je vynikající autorka, instrumentalistka a zpěvačka, ale ještě navíc v ní dříme herecký talent. Ve videu nemá žádnou dramatickou hereckou roli, ale zvládla najednou řídit, zpívat i hrát svůj part s nadhledem, jako kdyby to dělala odmalička. Klobouk dolů," popisuje Ondřej Urbanec.

Pro Terezu bylo natáčení první větší zkušeností s filmovým světem. Navíc jí režisér svěřil luxusní Fiat Spider. „Řidičák mám něco málo přes rok, tak jsem byla zvědavá, jak zvládnu řídit tak drahé cizí auto bez posilovače s posloucháním instrukcí z vysílačky a do toho všeho zpívání textu v běžném provozu. Ale vše proběhlo bez komplikací a celý natáčecí den byl neskutečným zážitkem," vzpomíná Tereza.

Za hudební produkcí nového singlu stojí Honza Balcárek aka Johny Rainbow. Píseň Tak málo dostala současný popový sound a je silnou emotivní výpovědí dívky, která ví, že opouští bezstarostné „dětství" a nenávratně se stává součástí světa dospělých. Symbolicky se tak děje v den jejích 20. narozenin.

Skladba Tak málo bude součástí debutového alba, které vyjde v září 2021. „Písničky mám napsané, ale člověk v mém věku se pořád docela rychle proměňuje a tvoří, takže ten seznam písniček na desku si pořád dokola přepisuji. Na těch, u kterých už vím, že je na desce chci, se ale už pracuje," přibližuje zpěvačka.


Added: 16.10.2020, martin

Related photos