Kapela Mig 21 vydává dvojalbum Hity a rarity, a zároveň představuje novou píseň i s videoklipem Hej kámo!novinka

Jedinečná a napříč generacemi oblíbená kapela Mig 21 vydává dvojalbum Hity a rarity. 2CD je sbírkou toho nejlepšího z tvorby kapely, a navíc obsahuje zbrusu novou píseň Hej kámo!, která vznikla v rekordním čase. „Rychlejc jsme asi žádnou píseň nenapsali. Někdy se s písničkou děláte měsíce i roky, ale tahle nám vylezla na svět během tří dnů," přiznává frontman kapely Jiří Macháček. Píseň se pyšní i videoklipem, ve kterém byly kvůli vládním opatřením striptérky nahrazeny samotnými muzikanty. Myšlenkou písně je, že smrtí mejdan nekončí, že je stále chuť tančit, pít a žít jako dřív. Album Hity a rarity vychází spolu s videoklipem Hej kámo! 16. listopadu.Na dvojalbu najdeme písně, „které si své místo na výsluní populární hudby už prokazatelně vydobyly, společně s písněmi, kterým se to prokazatelně dosud nepodařilo, protože k tomu buď nedostaly šanci nebo k tomu opravdu neměly předpoklady, ale rozhodně by bez nich nebylo těch hitů," říká Jiří Macháček a dodává, že záleží na fanoušcích, která píseň se pro ně nakonec stane hitem nebo raritou.

K napsání nové písně Hej kámo! dovedla kapelu touha po starých časech. „Touha sejít se s kamarády, zatančit si a dát si skleničku, ta je stará jako lidstvo samo, a v dnešní době je tahle touha ještě o poznání silnější. Takže zjevně tenhle pocit," odhaluje inspiraci frontman kapely Mig 21.

Za produkcí nového singlu stojí Lukáš Chromek, který si spolupráci s kapelou jen pochvaluje. „Migové jsou nejen parta opravdu zábavnejch chlapíků, ale taky kapela, která umí napsat dobrou písničku. Ve studiu buď makaj do roztrhání, nebo si natáčení užívaj jako skleničku kvalitního nápoje. Nic mezi tím," komentuje producent.

Videoklip k písni nakonec proběhl v omezeném režimu kvůli vládním opatřením a kapela si ho natočila sama.„Rozhodli jsme se obsadit co možná největší počet viruvzdorných herců, těch úplně dřevěných a videoklip jsme si udělali sami. S pomocí Mikyho Křena za kamerou, na chalupě Pavla Hrdličky, podobně jako klip k písni Venkovan kluk," říká Macháček a odhaluje tajemství loutek. „Já jsem si totiž naštěstí vzpomněl, že můj děda s babičkou vyrobili během druhé světové války asi jedenáct marionet, loutek, které už dlouhá léta čekají v garáži na svou příležitost, tak jsme obsadili ty dědečkovy loutky."

Původně mělo ve videoklipu účinkovat 40 striptýzových tanečnic. „Jejich počet jsme v důsledku dodržení vládních opatření smrskli na čtyři a ty jejich kreace jsme si odtančili sami. Jsou tam poměrně ostřejší erotické scény a ty jsme raději přenechali těm loutkám. V čem jsme se ale rozhodně omezit nechtěli je záměr podpořit myšlenku písně, že mejdan smrtí nekončí, že se nám a předpokládám i našim fanouškům chce pořád tančit a pít a žít jako dřív," dodává Jiří Macháček.


Added: 16.11.2020, martin

Related photos

foto