Nový videoklip Vojty Dyka je plný lásky. Příběh k písničce You Don´t Know Who I Am z alba D.Y.K. natočil se svou ženou Tatianounovinka

Nový videoklip k písničceYou Don´t Know Who I Am z alba D.Y.K. vydalzpěvák Vojtěch Dyk 14.2. tedy na svátek sv. Valentýna. Docela symbolicky. Nový klip je totiž doslova plný lásky.

Po hravé taneční vypalovačce Phone Song přichází zpěvák v novém klipu s křehkým příběhem vyznání lásky. Účinkuje v něm společně se svou ženou, herečkou Tatianou Dykovou, tvůrčí tým doplnil druhý manželský pár – kameramanka Olga Špátová-Malířová a její muž Jan Malíř. Vyhlášený kameraman se ale v tomto případě ujal režie.

„Inu, tak předně celý tenhle klip, jestli se tomu dá tak říkat, jestli to spíš není sousled obrazů, je hlavně o tom nejjemnějším, nejintimnějším citu. O lásce. Tak proto tam hraje moje žena. Ta píseň je i o ní a pro ni. A přemlouvat jsem ji tudíž, myslím, ani nemusel," říká Vojtěch Dyk a dodává. „Myslím, že ani Olgu s Honzíkem Malířoic jsem nemusel moc přemlouvat, páč oni umí snímat city. To je jeden z jejich darů. Takže to byla první volba kameramansko-režijní. Navíc Honza je duší muzikant, takže ctí frázi, ctí slovo, melodii. Dnešní hudební klipovej svět je pln rychlých střihů, obrazové agrese, tak jsem chtěl jít zkrátka proti tomu, a naopak vstříc jemnohmotnosti a křehkosti...Jak jinak než se svou ženou, Malířoic rodinou a Honzou Kodetem."Přední český tanečník a choreograf Jan Kodet se ujal choreografie. Jak k tomuto propojení došlo? „Když jsem si vymyslel, že klip byl měl být více či méně taneční, tak jsem myslel hned i na Honzu Kodeta, kterého znám už velmi dlouho a nikdy se mi nepodařilo s ním pracovat. Asi proto, že nejsem tanečník. A jak je vidět v klipu, ani nikdy nebudu, ale musím vám říct, že prostě tančím velmi rád, protože to je ta největší svoboda se vlnit v rytmu nějaký hudby. Takže dvě lásky v sobě," přiznává Vojtěch Dyk.

Přestože se zpěvák rozhodl vypustit klip do světa právě 14. února, valentýnský svátek není to hlavní. „Upřímně, já opravdu toho Valentýna moc neuznávám, jestli chcete někomu vyznat lásku, tak jedno, jestli je pátek třináctýho nebo sobota šestadvacátýho, ale možná, aby se nám to hezky pamatovalo, možná, že jsme chtěli zároveň lidem ukázat něco světlýho v tom lehce zamračeným a chladným únoru, a nebo prostě jen tak."

Vzhledem k tomu, že plánované živé turné se kvůli koronoviru již dvakrát odložilo, dodává zpěvák ještě jedno „možná": „A možná jsem taky co nejdříve chtěl lidem, kteří si koupili lístky na tour s D.Y.K. a teď třeba litují, protože se furt odkládá, poslat takovejhle zamilovanej vzkaz, že jim opravdu děkujem a že jim vzkazujem, že my se stále snažíme pracovat, seč můžeme, aby tour co nejdřív bylo...Teď to snad vypadá na léto. A já se upřímně už nemůžu dočkat. Takže co nejdřív naviděnou, naslyšenou, načuchanou..." těší se Vojtěch Dyk na své publikum.

Pokud se situace bude vyvíjet příznivě, mělo by se D.Y.K. tour uskutečnit 28.7.- 5.8.2021. Všechny doposud zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti i na nové termíny.

Veškeré informace týkající se vstupného najdete na stránkách společnosti Ticketstream


Added: 15.02.2021, martin

Related photos