Je na malinách je Vysoko nad zemínovinka

„Lítám vysoko nad zemí / flaška už je prázdná / vídám kolem sebe klauny / flaška už je prázdná,“ zpívá kapela Je na malinách v refrénu skočné písně Flaška ze zbrusu nové desky Vysoko nad zemí. Všech sedm písní je osobní zpovědí generace Y, která se každodenně potýká jak s všedními problémy, tak i s radostmi každodenního dospělého života. Ačkoli některé texty vedou posluchače k zamyšlení (Třicet, Střepy), nihilismus mileniálů nečekejte. Naopak, texty jsou nasáklé nadhledem a nechybí jim ani osobitý humor. Na desce Vysoko nad zemí kapela poprvé představuje své pop-rockové písně okořeněné saxofonem, který celkovému soundu písní dodává nový šmrnc. Rychlé skladby střídají pomalejší a díky tomu má album spád a posluchače jen tak nenechá v klidu.

Od poloviny března je Vysoko nad zemí k dispozici na všech digitálních platformách. Mimo to, ale kapela během streamovaného online křestu odtajnila také unikátní fyzickou formu desky – USB flashdisk, na který kapela fanouškům vedle písní přichystala i vydatnou porci kapelních bonusů. Novou desku a další kapelní vychytávky si fanoušci mohou objednávat v čerstvě spuštěném Malinním obchůdku na webových stránkách kapely.

Je na malinách je mladá pětičlenná pražská parta muzikantů, kterou baví kombinace melodické hudby a českých textů po vzoru Wohnoutů, Vypsané fixy, Mňágy či Jokers. Kapela koncertuje po Čechách, nejčastěji ale v Praze. Koncerty i sama pořádá, mimo jiné pořádala i úspěšnou přehlídku kapel Jasný Fest, v rámci které s Malinami kapely spolupracovaly na split-CD Došly modré propisky (2018). K písni Nespěchám z této desky kapela natočila videoklip, další chystá také k písním z nové desky Vysoko nad zemí. Ze všeho nejvíc se ale kapela těší zpět na pódia a doufá, že se letos s fanoušky opět uvidí naživo třeba na nějakém letním festivalu.
www.jenamalinach.cz/


Added: 01.04.2021, martin

Related photos