Vychází třetí díl nových JENTAK live sessions Bena Cristovao z Pražské tržnice, hostem je tentokrát Adam Mišík a jeho producent Enthiknovinka

Záznamy skladeb aktuální série byly natočené na několika signifikantních místech holešovické Pražské tržnice. Výběr skladeb byl tentokrát postavený na těch, kde je Ben hostem jiného interpreta nebo producenta. Coby třetí vychází nová verze skladby Máma říkala projektu Hills 97.

V rámci druhé série JENTAK sessions budou zveřejněny záznamy celkem čtyř skladeb. Všechny dostaly také svojí vizuální podobu, o kterou se postaral režisér a kameraman Tomáš Holzknecht. Záběry skladby Máma říkala byly pořízené v Pražské tržnici. "Byli jsme s Enthikem docela nervózní, protože tohle byla naše první live performance songu. Benova kapela je ale skvělá a skladbu převedli do úplně jiného kabátu. Bylo krásný si zahrát a zazpívat zase živě, i když jen pro online účely," dodává k natáčení Adam Mišík.

Součástí projektu jsou výtvarná díla akademické malířky Kláry Sedlo, která má v každém z videí instalovaný jeden obraz, který se stal pevnou součástí výsledného díla. „Mám radost, že se projekt daří směřovat i tímto směrem, výtvarné umění mělo k hudbě vždy blízko. Kláry práce sledujeme jako agentura s nadšením, a tak na ní díky našemu projektu rádi upozorníme," dodává Lukáš Rychtařík za Championship Music. Obrazy je možné v rámci online galerie zakoupit.

První série sessions proběhla v prázdných pražských hudebních klubech a halách. Druhá vznikla v areálu Pražské tržnice v Holešovicích. Tento areál původně sloužil jako městská jatka, do provozu byla uvedena v roce 1895, v té době se pyšnila nejmodernější provozem ve střední Evropě. Budova masné tržnice, kde byl pořízený tento díl session, sloužila před sto lety k velkoobchodnímu prodeji poraženého masa. Z něj se pak dělaly tradiční výrobky – jako například Pražská šunka. Dnes slouží část budovy k obchodním účelům a část funguje jako kulturní prostor. Poté, co se tu od devadesátých let do nedávné minulosti usídlila nejen vietnamská tržnice, nechával její provozovatel areál chátrat. Město po vyhraném soudním sporu získalo prostor zpět do své správy a zahájilo před nedávnem jeho rekonstrukci. Z Pražské tržnice se stane centrum pro kulturu, obchody i gastronomii. Od roku 1995 je celý areál areál kulturní památkovou. Žádná bytost zde už o život nepřijde.Další díl live session vychází na Benově YouTube ve čtvrtek 22. dubna, jméno hosta bude zveřejněno ve stejný den. Sponzory projektu jsou Kytary.cz, Sony a Puma, bez jejich zapojení by to nešlo. Děkujeme!


Added: 16.04.2021, martin

Related photos