Karol Komenda Group ve 3. díle hudebního pořadu 'Na první tejk!'novinka

18. dubna 2021 vyšel po kratší pauze 3. díl hudebního pořadu 'Na první tejk!'. V pořadu vystoupilo rockové trio Karol Komenda Group. Přivezli do studia Gerys 6 vlastních písniček s výraznými melodickými linkami, které podpořili skvělými instrumentálními výkony.

Kapela Karol Komenda Group vznikla cca v roce 2017 přeskupením kapely Karol Komenda Trio. Jak název napovídá hlavní postavou je Karol Komenda, kytarista a zpěvák, kterého jste mohli před lety zaregistrovat v soutěži Česko hledá Superstar a nebo v současnosti s kytarou po boku Bena Cristovaa. Dalšími členy kapely jsou bubeník Kuba Nývlt, který je čerstvou posilou kapely Sto Zvířat, a basista Samuel Barcík, kterého můžete znát z kapely Hard To Frame. Společně zahráli 6 rockových písniček, ze kterých můžete vycítit vlivy Kiss nebo Ritchie Kotzena. V rozhovoru prozradili, že každý je inspirován výrazně jinou muzikou a jaké byly jejich první zážitky ve studiu.

„Pro naši kapelu Karol Komenda Group bylo natáčení u kluků v Sulislavi výjimečný hned ze dvou důvodů. Hráli jsme spolu asi po půl roce, ale hlavně natáčení jejich pořadu je fakt originální. Člověk byl z toho samozřejmě trochu nervózní – nový prostředí, po půl roce, na první tejk, jak to leží a běží před asi 9 kamerami. Atmosféra je u nich ale víc než příjemná, takže to nakonec dopadlo dobře. I když, jak kluci sami tvrdí, mají stále co vylepšovat, jedná se o kvalitní pořad, který má velký potenciál! Natáčí se mimo jiné v hezkém novém studiu, což kvalitě jenom prospívá. Společně s Karolem Komendou a Samem Barcíkem na toto natáčení moc rádi vzpomínáme a těšíme se na výsledek!” vypráví Kuba Nývlt, bubeník Karol Komenda Group.


Pořad 'Na první tejk!' vzniká na půdě Gerys Recording Studio v Sulislavi a pracuje na něm tým pěti lidí v čele s Martinem 'Zakkissem' Juhou, Honzou Gerykem a Standou Bouzkem. Ke každé kapele přistupují individuálně a snaží se přizpůsobit danému interpretovi. Celý tým dělá vše pro to, aby se u nich kapely cítily dobře, což se jim, podle pozitivních ohlasů, daří.

„Super ľudia, mega krásne štúdio a veľká radosť si po dlhej dobe zahrať s chlapcami. Pre mňa to bola aj skúsenosť, že pre muzikanta je naozaj dôležité aj to živé hranie. Doma v “pokojíčku” je to rozhodne jednoduchšie, takže som sa konečne príjemne zapotil.” dodává frontman kapely, Karol Komenda.

„Měli jsme teď pauzu kvůli Covidu, ale bylo super se vrátit do studia. Na Karolovo kapelu jsem se těšil už dlouho, protože vím, že on i Kuba se Samem jsou skvělí muzikanti a bude to stát za to. A nemýlil jsem se ani trochu! Kluci předvedli skvělý výkon a jejich písničky jsou správně 'vlezlé', takže můj 4letý syn teď chodí po bytě a notuje si: 'I don't want to get back...'. Kluci jsou navíc lidsky strašně fajn, takže celá atmosféra nahrávání se nesla v pohodovém duchu. Dokonce mi Karol na chvíli půjčil kytaru a zbytek kapely, tak jsem si s nima před natáčením trochu zaimprovizoval.” říká Martin 'Zakkiss' Juha, moderátor a producent pořadu.

3. díl pořadu 'Na první tejk!' vyšel 18.4.2021 v 18:00 na YouTube kanálu 'Na první tejk!'Added: 22.04.2021, martin

Related photos