BONE CONSTRUCTOR - BYPASSINGnovinka

Ty Nikdy Records přivítal ve svých řadách další release. Po designérsky vyšperkovaném double-mixtapu Zerwoxe, uptempově laděném vinylu od producenta jménem Hey Emil přišel na řadu další nečlen Ty Nikdy, Bone Constructor.

Kdo to vlastně je? Proč dělá, to co dělá? Co nám chce svou hudbou sdělit? Jaké jsou jeho motivy? To vše nám asi nejlépe zodpoví autor sám. Na české hudební scéně ostatně není žádným nováčkem. Spíše naopak…

“Začátek devadesátých let. Z tehdejšího East Coast rapu jsem hltal snad všechno, co mi přišlo pod ruce. Další mezník přišel o pár let později, tehdejší zvuk labelů Mo' Wax nebo Ninja Tune, první alba DJ Krushe, DJ Shadowa, The Herbaliser..… Tahle vlna mě taky v roce 97 přivedla k DJingu. Na dalších 20 let.

O další várku nadšení se postaral EL-P. V undergroundu se ze řetězu utrhli Company Flow, následuje éra Def Jux. Zase lítám v hiphopu podobně jako deset let před tím. A podobnou esenci za poslední roky vnímám třeba u producentů Daringer nebo DJ Muggs.

Zmíněné milníky byly podvědomou inspirací pro album Bypassing. Loni na jaře jsem od nuly rozdělal pár beatů. Nebyl tam záměr, nebyla tam ambice, jen chuť a potřeba se vracet do toho příjemného flow nad beaty. Na podzim jsem navázal a rozhodl se dotáhnout to do podoby releasu. Mám rád jednoduchost. Mým studiem jsou hlavně Macbook a DJská sluchátka Sennheiser, která jsem kupoval někdy v roce 99. Ke studiovým monitorům se dostanu občas. Poslouchat v obýváku pár hodin v kuse jednu smyčku beatu, takovou šikanu si rodina nezaslouží.

To nejdůležitější, co mi hudba přináší, jsem nikdy neviděl v technické, studiové dokonalosti. Hudba je pro mě zdrojem barevných a hlubokých emocí. Je jedno, jestli poslouchám hiphop nebo black metal, baví mě slyšet tam tu špínu, živočišnost, jemné dizonance, disharmonie, anomálie, temné atmo. A podobně přistupuju i k produkci.

Po dokončení projektu mi bylo jasné, že s tím nepůjdu ven pod svým původním Djským nickem Ghonzales. Ten už je v DJském důchodu, tak ho tam necháme. Bylo by fajn teď přijít se zajímavou storkou, jak jsem přišel k novému nicku. Ale žádný takový příběh nemám. Bone Constructor se jednou objevil v mém mentálním prostoru, netuším jak a proč, tak jsem po něm sáhnul a dál už nic neřešil.”


Added: 14.05.2021, martin

Related photos