Nová píseň Ještě jednou spojila deset osobností pro dobrou věcnovinka

Unikátní spojení deseti českých interpretů nabízí nově vydaný videoklip k písni s názvem Ještě jednou. Ti společně píseň nazpívali pro Nadační fond SPOLU NA DRAKA, který podporuje rodiny pacientů se Spinální muskulární atrofií (SMA), například díky projektu Galavečer na Draka.

Autorem singlu je zpěvák a skladatel Jan Nedvěd, uměleckým jménem JEN, který v klipu také sám účinkuje. Celkem se v něm objevilo těchto deset umělců:

- Eva Burešová
- Karolína Neuvirthová
- Michaela Tomešová
- Roman Tomeš
- JEN
- Mariana Prachařová
- Hell Navrátilová
- Martin Písařík
- DJ Roxtar & Adolfeen
- Saxofrancis

Dějová linie videoklipu, který se natáčel v Obecním domě v Praze, odkazuje na podstatu nemoci SMA, tedy ochabování a úbytek svalové hmoty. Příběh zobrazuje interpreta postupně ztrácejícího kontrolu nad vlastní koordinací až do konečné fáze usazení na invalidní vozík. Ztráta kontroly je doprovázena snahou uniknout nemoci, kterou symbolicky zobrazují tanečnice ze skupiny Pyroterra. Tato skupina se také kromě taneční produkce postarala o speciální světelné rekvizity, kreativu a technickou supervizi. Videoprodukci a režii videoklipu má na svědomí ColorPix. Skladba samotná se nahrávala v Rooftop studiu.Píseň je součástí projektu Galavečer na Draka, benefičního večera, jehož čtvrtý ročník se uskuteční 19. 2. 2022 v Obecním domě v Praze. Zde také píseň poprvé zazní živě s kapelou.

Vstupenky k dispozici zde:
https://www.ticketportal.cz/event/Galavecer-na-Draka-2022


Added: 09.09.2021, martin

Related photos