Vesna se představuje v akustické podobě a vyráží na turnénovinka

Doba covidu pro jedinou dívčí kapelu v Čechách znamenala stopku jako pro většinu hudebních interpretů. Desku ANIMA, spojující mužsko-ženské světy, vydanou v říjnu 2020, teď bude moct představit svým fanouškům konečně naplno. Turné se rozhodla odjet v ryze akustickém podání a k tomu vydává dva intimní singly nahrané ve studiu WHITE WOLF records Karla Dřínka.Díky hudební pomlce měla kapela možnost hudebně dozrát. Frontmanka Patricie Fuxová, na české scéně známá mj. jako textařka píšící písně např. pro Ewu Farnou, Lucii Bílou, Debbi či Annu Julii Slováčkovou, o tomto období říká: „Odešlo vše, co odejít mělo a zůstalo jen to ryzí.“ Odrazem této filosofie jsou i nové písničky, kde kapela objevuje nové roviny pop folkové výpovědi a přináší pohlazení na duši.

Vesna v minulosti zaujala odbornou veřejnost a za debutovou desku Pátá bohyně získala nominaci na Objev roku. Nazpívala duet s Vojtěchem Dykem nebo Františkem Černým z kapely Čechomor a vystoupila například na MFF v Karlových Varech nebo jako předkapela skandinávské zpěvačky Aurory. Kapela známá svým energickým vystoupením, propracovanou scénografií a kostýmy, se s druhou deskou ANIMA odvážila do popovějších vod a ke spolupráci oslovila výtvarnici Mílu Fürstovou, známou jako autorku coveru Ghost Stories pro Coldplay.

Na turné ANIMA Acoustic tour 2021 vystoupí v 6 městech včetně Prahy, Brna, Ostravy, Hradce Králové, Plzně a Kouřimi. Vesna předvede nejen písničky z desky, ale i nové singly Řeka a Návraty. Jako posilu s sebou berou talentovaného písničkáře Tomáše Štefku, kterého zpěvačka Patricie objevila a který vystoupí jako předkapela.


Added: 06.10.2021, martin

Related photos