Kapela SLZA s Monikou Bagárovou vzpomínají na léto a vydávají píseň Červánky. Videoklipem berou fanoušky do romantických moravských vinicnovinka

Česká popová stálice kapela SLZA představuje novou píseň Červánky, ke které si Petr Lexa s Lukášem Bundilem přizvali zpěvačku Moniku Bagárovou. Romantickou písní s poetickým a chytlavým refrénem nás duet bere do prosluněných vinic Mikulova a Valtic, a přináší dokonalou atmosféru babího léta. Videoklip, který má na svědomí režisér Radim Věžník vyšel v neděli 10. října v 19 hodin na YouTube kanále kapely Slza.

Petr Lexa a Lukáš Bundil tvoří kapelu Slza a již sedmým rokem zásobují českou scénu hity. Jinak tomu nebylo ani na posledním albu z loňského dubna, kde představili písně jako Paravany, 4 Ráno nebo Žár. V současnosti zní éterem jejich poslední singl Bouře, na kterém, stejně jako na celém albu 3, s kapelou spolupracoval i britský producent Oliver Som, z jehož produkce vzešla i novinka Červánky. „Několikrát do roka za námi jezdí, na týden se zavřeme někde na chalupě a skládáme. Měl za námi přiletět i na jaře, ale kvůli lockdownu to nebylo možné, tak jsme zkusili věc, která tou dobou byla již ve světě běžná – zkusili jsme skládat online," přiblížil počátky vzniku singlu zpěvák Petr Lexa.O text se pak postaral sám zpěvák. „V textu jsem měl od první chvíle jasno. Když se dívám do poznámek z letošního května, najdu tam fráze jako „konec léta", „nad námi červánky", „opilí láskou", „ranní slunce". Tohle byly moje dojmy po prvním poslechu pracovního dema. Z toho se tak nějak přirozeně vyklubal příběh dvou lidí a jejich letního románku, který možná přečká i zimní mrazy a bude z něj něco víc, anebo skončí spolu s létem a jim zůstanou jen krásný vzpomínky. Stejně jako u našeho předchozího singlu Bouře, i tady jsem text v závěru konzultoval s ostravským hudebníkem Jiřím Krhutem. Společně jsme ještě pár míst upravili, něco doplnili a dotáhli text do finální podoby," říká Lexa.

Právě Bundil přišel s nápadem, že by z písně mohl být duet. Dvojice tak kontaktovala sedmadvacetiletou zpěvačku a současnou porotkyni talentové soutěže SuperStar Moniku Bagárovou. „Bylo mi potěšením spolupracovat s klukama ze Slzy. Zazpívat si jiný styl muziky, vidět, jak pracuji ve studiu jiní hudebníci a nabírat další zajímavé zkušenosti, je to pro mě vždycky zážitek. Moc milá spolupráce a krásný song," pochvaluje si zpěvačka.

Letní videoklip se odehrává v okolí Mikulova a Valtic, čímž se nám naskýtá romantický pohled na vinice a monumentální památky. V hlavních rolích tak vystupuje nejen panorama vinařství Obelisk, ale kupříkladu i klasicistní památník zdobený postavami z antické mytologie – Kolonáda na Reistně. „I přes nepopulární brzké vstávání 4:30, abychom stihli východ slunce, následné šestnáctihodinové natáčení probíhalo v supr atmosféře a vše odsýpalo," zaznělo od režiséra. „Jižní Morava je pro mě symbolem léta, pohody a romantiky – to všechno jsme se snažili v klipu zachytit. Vybrali jsme ty nejkrásnější památky a přírodu v okolí Mikulova a Valtic. Mám to tam moc rád. Navíc jsme vychytali snad poslední letní den, kdy bylo do rána úplně jasno a pražilo slunce, takže se nám díky tomu podařilo zachytit nádherný záběry," dodává zpěvák.


Added: 11.10.2021, martin

Related photos