Karlovarští The Fellas mají klip až z Hongkongu, mrkněte na nějnovinka

Hudba akustické kapely The Fellas (dříve Goodfellas) dokresluje atmosféru nového českého filmu Zejtra napořád. Titulní písní je novinka We Should Care, ke které vznikl klip až v Hongkongu. Právě v asijské metropoli se totiž část filmu odehrává.

Režisér Rudolf Havlík pro svůj režijní debut hledal hudbu, která by rezonovala s pohodou a uvolněnou atmosférou filmu. Právě takový život se snaží žít i jeho filmový hrdina. „Je to moje prvotina, takže je trochu i o mně samotném. Hledal jsem proto hudbu, kterou sám poslouchám a která ve mně rezonuje,“ vysvětluje debutující filmař.

Našel ji až neuvěřitelnou náhodou: „Byl jsem už trochu zoufalý, protože se mi nic pořád úplně nelíbilo a viděl jsem na Facebooku fotku Jonnyho z The Fellas s akustickou kytarou v ruce. Tak jsem se ho jednoduše zeptal, jestli by se nechtěl potkat. Sešli jsme se, a bylo to přesně to pravé! Baví mě to moc.“ Jeho slova potvrzuje i kapela: „Tušil jsem, že film potřebuje hudbu plnou emocí, jaké zažíváte při cestování, nebo při vzpomínání na svá minulá dobrodružství. Poslal jsem několik návrhů a velmi rychle jsme se shodli,“ dodává kytarista kapely a autor většiny skladeb Jonny Anděl.

Film Zejtra napořád vypráví o mladém obchodníkovi, který žije mezi Čínou a Českem. Svůj neurovnaný život touží změnit, tomu slibuje vyjít vstříc už „zejtra a napořád“. Stíhají ho ale hříchy z minulosti a vlastní slabosti, kterým se zatím nedokáže postavit. Právě boj s vlastním nitrem je téma, které nedávno řešil i hlavní skladatel kapely The Fellas Jonny Anděl: „V dubnu loňského roku jsem se z celkového vyčerpání zhroutil na koncertě v Praze. Konfrontoval jsem se s vlastní smrtí a můj život se od základu změnil. Tuhle zkušenost jsem vložil i do textů.“

Klip z Hongkongu


V nové tvorbě kapely The Fellas ale přesto zůstává i její typická dobrá nálada, silné melodie a akustický zvuk. Titulní píseň We Should Care je navíc oživená i o zvuk ukulele. „Do našeho arzenálu akustických kytar tak díky novým skladbám přibylo několik zajímavých nových odstínů. Právě tak jsme toužili obohatit svůj zvuk;, zůstat u akustiky ale hledat nové možnosti,“ dodává Jonny. Videoklip k písni vznikal během natáčení filmu v Hongkongu.Proč jsou z Goodfellas "jenom" The Fellas


Loňský rok byl u The Fellas ve znamení mnoha cest do zahraničí. Vedle tradičních českých festivalů a turné v Rakousku i Německu se ukázali v Anglii. Tam si vyzkoušeli hraní v tradičních londýnských klubech i na festivalech. Právě v Anglii se taky kapela definitivně rozhodla zkrátit název z původního Goodfellas. Pod tímto heslem si totiž zahraniční fanoušci vybaví především notoricky známý film (v češtině Mafiáni) slavného režisére Martina Scorseseho, navíc v zahraničí existuje i několik dalších kapel stejného jména. „Nejsme ani zdaleka tak dobří hudebníci jako jsme rodina a dobří kamarádi (anglicky fellas). Proto jsme se rozhodli zkrátit název na The Fellas, který navíc navazuje na původní jméno,“ uzavírá kytarista Jonny Anděl.

zdroj:t-music.cz


Added: 17.06.2014, Marek

Related photos