Ostravská kapela Saca vydává letošní třetí klip The Postnovinka 04.11.2021, martin

Ostravská kapela Saca vydává letošní třetí klip The Post, tentokrát v koprodukci s opavskými filmaři z M.T.-ArtStudia. Námět vznikl v zimě při jedné z konverzací na zpěvákově večírku, kdy byl zapsán zhruba šesti větami do jednoho z přítomných telefonů, a následně - pravděpodobně druhý den - odeslán do Opavy. Zde byl diagnostikován a prohlášen jako hoden rozpracování. Natáčení se pak povedlo uskutečnit na začátku září v ostravském klubu Hudební bazar a v Porubě.Píseň je převážně kompozicí kytaristy Romana Zikána, kterou pak otextoval zpěvák Matěj Vašíček. Bicí se nahrávaly v barrandovských First Floor Studios, zbytek v ostravském studiu Mouseville s Michalem Ruckým. Ten se také postaral o finální mix. „Michal v létě přijel na jeden malý festival, na kterém jsme hráli," vypráví bubeník Michael Gacek. „Po celý set poslouchal náš zvuk naživo a ve studiu se mu pak podařilo dostat tu syrovou energii i do nahrávky".

Markéta Plevová z M.T.-ArtStudia popisuje klip jako „příběh jednoho dne v jednom baru, který vypráví jedna kapela svýma očima…" Užijte si tedy jejich příběh.

O kapele:
Saca je ostravská alternativně rocková kapela. V roce 2017 vydali debut s názvem Temporary Thing a o rok později EP se skladbami, které se na něj nevešly. Následoval řetězec samostatných singlů (např. letošní 'Du dál a Only Physically), které sklidily pozitivní ohlasy českých i zahraničních hudebních médií. Kapela plánuje v roce 2022 vydat své druhé album.