Kateřina Marie Tichá & kapela Bandjeez natočili coververzi ikonické písně Boba Dylana – Časy se mění (The Times They Are A-Changin')novinka

Zpěvačka, skladatelka a letošní držitelka Ceny Anděl pro Objev roku Kateřina Marie Tichá připravila společnou píseň s hudebníky ze skupiny Bandjeez. V jejich podání nyní vychází coververze a videoklip ikonického songu Boba Dylana – Časy se mění (The Times They Are A-Changin'). Samozřejmě v české verzi, kterou koncem šedesátých let nazpívalo dnes už legendární trio Golden Kids. Text Zdeňka Rytíře výborně parafrázuje slavnou píseň. Jeho obsah je platný už půl století a vypadá to, že hned tak nezestárne. Jsme rádi, že nám to Kateřina Marie Tichá připomíná.

„Dylanovy písně a jeho texty ovlivnily - podle mého - celé směřování populární hudby. The Times They A-Changin' je právě ten příklad, který ukázal, že poezie se může stát součástí obyčejné písničky. Mám radost, že jsem dostala příležitost jí nazpívat. Je to píseň silná a platná v čase velkých změn, kdy se všichni snažíme přijmout něco nového, co přichází - a zároveň si zachovat to, na čem nám záleží," přibližuje Kateřina Marie Tichá.

Šedesátá léta zůstanou - v populární hudbě obzvlášť - navždy inspirací pro velkou řadu umělců. Kateřina Marie Tichá se touto inspirací vůbec netají. Speciálně kategorie zpívajících básníků je pro ni příznačná. Bob Dylan byl první.

Nahrávání písně Časy se mění bylo obrazově zaznamenáno ve studiu Svárov. Z této hudební session, kde byl kromě skupiny Bandjeez přítomen také chlapecký pěvecký sbor Bruncvík a celá řada hostujících hudebníků, následně vznikl videoklip v režii Adama Pavelky.

Zpěvačka a autorka Kateřina Marie Tichá vydala 2. října 2020 debutové album Sami, které bylo nadšeně přijato posluchači i odbornou veřejností. Tím zahájila intenzivní a nejúspěšnější rok svojí umělecké kariéry. Její píseň a videoklip Zničená zem má 1,5 milionu zhlédnutí na YouTube.23. října 2021 se v Malostranské besedě uskutečnil odložený křest alba Sami a křest Kateřininy básnické prvotiny Ostrov, co chutná jako pomeranče. Večer spojený s koncertem byl naprosto mimořádným zážitkem a přítomní diváci se shodli, že Kateřina je po právu považována za výjimečný hudební talent své generace.


Added: 11.11.2021, martin

Related photos