Spectaculare uzavře ročník unikátním koncertem Lenky Dusilovénovinka

Festival Spectaculare zakončí letošní ročník plný koncertů, filmových projekcí a workshopů, výjimečným koncertem Lenky Dusilové. Ta pokřtí 20. prosince na Nové scéně Národního divadla album Řeka, za které získala ocenění album roku, skladba roku a sólová interpretka roku hudebních Cen Anděl 2020.

„Osmý ročník festivalu Spectaculare pomalu končí. I přes nepříznivou covidovou situaci nakonec proběhl téměř v plném rozsahu kromě jediné akce v pražském Planetáriu s hudebníkem Rafaelem Antonem Irissarim. Ta se přesunuje na květen příštího roku. My už pracujeme na 9. ročníku, který by měl proběhnout v klasickém jarním období, a to od března do května roku 2022. Opět se můžete těšit na různá místa po Praze včetně Paláce Akropolis. Rád bych poděkoval všem festivalovým návštěvníkům a podporovatelům, a těšíme se na Vás v příštím roce,” shrnuje ředitel a dramaturg festivalu Spectaculare, Josef Sedloň.

Křest alba Řeka vzniká ve spolupráci s předním českým vizuálním umělcem VJ Aeldrynem ze studia Lunchmeat a hudebním tělesem Řeka Ansámbl, sestaveném pro tuto příležitost.

„Nabídka uskutečnit tenhle neobyčejný křest na Nové scéně Národního divadla v rámci mého oblíbeného festivalu Spectaculare mě nadchla k tomu, abych se pokusila naživo více prohloubit prožitek a přiblížit předobrazy hudebních krajin alba Řeka ve velkorysejší hudební a vizuální formě,” říká Lenka Dusilová.

Řeka Ansámbl propojí kapelu Květy s písničkářkou Alenou Pohlovou a některými hudebníky, kteří se na albu Řeka podíleli. Jsou jimi Miloš Dvořáček, Oskar Török, Monika Načeva i hudební producenti alba Petr Ostrouchov a Ondřej Mikula aka Aid Kid.

Vizuálně křest úzce navazuje na dlouhodobou spolupráci Lenky Dusilové s VJ Aeldrynem ze studia Lunchmeat, se kterým ji pojí tvorba uměleckého obsahu projektu Monument/um, pomáhající ohroženým památkám v bývalých Sudetech, odkud album Řeka i částečně čerpá. Část vstupného poputuje na pomoc vybraným památkám v rámci projektu Monument/um, koncert se koná za finanční podpory Ministerstva kultury. Vstupenky zakoupíte na pokladně Národního divadla nebo on-line na adrese: https://bit.ly/3bQDGEl


Added: 18.12.2021, martin

Related photos