Indie-popoví Pankix se po pěti letech vracejí s EP Dvacet dva



novinka

Kapela Pankix představuje EP Dvacet dva, kterým oslavuje dvaadvacet let na scéně. Obsahuje tři nové songy, na jejichž produkci se podílel Boris Carloff. K titulní písni Neschováš vznikl také videoklip, který vychází společně s albem.

Kapela vznikla v roce 2000 a od té doby neztrácí chuť tvořit, ani koncertovat. „Pořád hudbu děláme rádi a pořád nás baví zkoušet něco nového,“ komentuje za kapelu zpěvačka Sanela Radović, kterou fanoušci znají pod přezdívkou Sany. Album Dvacet dva je popovější, v písničce Cheryl se objeví i jazzové prvky. Na nahrávce naopak zcela chybí zvuk houslí charakteristický pro jejich předešlou tvorbu.



Pankix se na EP rozhodli spolupracovat s vyhledávaným českým producentem Borisem Carloffem, který má za sebou spolupráci s interprety jako David Koller, Wohnout nebo Skyline.

„Nechtěli jsme oslovovat nikoho ze zahraničí, protože zpíváme česky a podle našeho názoru by producent měl textům rozumět. A výsledek je přesně takový, jaký jsme si představovali,“ vysvětluje Sany.

Kapela už se těší na živá vystoupení. „Koncertní podoba bude určitě rockovější a doprovodí nás na nich také naše houslistka Máša,“ dodává Sany.

Za dvacet dva let existence Pankix zvládli získat ocenění v řadě vyhledávacích talentových soutěžích, vydat tři dlouhohrající alba, dvě EP a odehrát bezmála 400 živých koncertů, včetně předskakování na turné kapely Čechomor.

EP Dvacet dva vychází v rámci digitální distribuce 22. února 2022 pod vydavatelstvím Championship Music


Added: 22.02.2022, martin

Related photos