Xindl X přichází s klipem k titulní písni z alba Terapie, které pokřtí v květnu v O2 universunovinka

Ondřej Ládek, zpěvák, písničkář a skladatel známější jako Xindl X vydal loni v říjnu album Terapie, které se dočkalo skvělých ohlasů nejen od fanoušků, ale i od hudebních kritiků. Nyní vydává originální videoklip ke stejnojmenné písni a ohlašuje nový termín přesunutého koncertu v pražském O2 universu. Doposud největší show své kariéry předvede Xindl X už 5. května. „Koncert jsme kvůli epidemii museli dvakrát přeložit, ale vypadá to, že konečně bude! A bude i se všemi slíbenými hosty," láká zpěvák. Na videoklip se fanoušci mohou těšit 25. března v 9 hodin ráno na YouTube.

Celé loňské album tentokrát nebylo o dění ve společnosti, jak jsme u zpěváka zvyklí, ale spíše o jeho vnitřním prožívání. Výjimkou není ani píseň Terapie. „Píseň je o tom, že každej ví nejlíp, jak máte žít svůj život. Každej ví nejlíp, jak máte udělat v podstatě cokoliv. A nebojí se vám to říct. A o tom, že bývá dost těžký v dešti těchto dobře mířenejch rad zůstat sám sebou," přibližuje význam textu Ondřej.Svého vizuálu se dočkalo už víc písní z tohoto introspektivního počinu. Naposledy jsme mohli vidět videoklip k silné písni Lovec Perel. Terapie dostala klip animovaný, a to opět z dílny dvorního výtvarníka a režiséra Ondřeje Pfeiffera. „Pracujeme spolu už od dob, kdy Xindl ještě nebyl Xindl, a málokdo do mě vidí jako on. A protože tahle písnička je pro mě hodně osobní, tak bylo jasný, že to nemůže dělat nikdo jinej. Je to náš dvanáctý společný klip a já jsem přesvědčený, že je ten nejlepší," říká o režisérovi zpěvák.

Fanoušci tak mohou ve videoklipu sledovat Xindlovo alter ego, které znají z obalu nové desky. „Je to panáček, který má místo hlavy jedno velký vnímavý oko a žije ve světě lidí, kteří mají místo hlavy jen jednu velkou ukecanou pusu," popisuje Ládek a o ději klipu dodává: „Je to o jednom dni pana Očka a jeho každodenní boji s Povídálky okolo něj. Taková lehce autobiografická reportáž ze světa introvertních lidí."

Podobné vizuály, ale i velká hudební show čekají fanoušky už 5. května letošního roku, kdy se Xindl X představí s kapelou na koncertě v pražském O2 universu, kde pokřtí album Terapie. Dorazí i spousta hudebních hostů jako Pokáč, Tereza Mašková, Pavel Čadek, Mirka Miškechová nebo dokonce I šedesátičlenný sbor Maranatha Gospel Choir. „Věřím, že to bude zážitek nejen hudební, ale i pastva pro oči, opět díky Ondrovi Pfeifferovi, který ke všem písním připravil speciální projekce," uzavírá Ondřej Ládek.


Added: 25.03.2022, martin

Related photos