John Wolfhooker – EP 626: Výlet napříč žánry, časem a experimentynovinka

John Wolfhooker jsou asi nejvýraznější kapelou na aktuální tuzemské rockové a metalové scéně. Je to i díky tomu, že se nebojí experimentovat s hranicemi rockových žánrů. Na jejich novém EP s názvem 626 tak najdete nostalgickou pop-punkovou poctu kapelám jejich dětství „1999“, stylem i sdělením jejich dosud nejtvrdší singl „Inferno“, jejich první letošní vydaný singl „Singularity“ a energickou skladbu „Feel It“, která původně nikdy neměla vyjít.

Dvě ze zmíněných skladeb už vyšly začátkem tohoto roku jako singly. Konkrétně Singularity jako první a dále Inferno jako upozornění na stále aktuální téma drastického zacházení se zvířaty v potravinářském průmyslu. Jednou z novinek je skladba 1999, která se vymyká všemu, na co jste u „Wolfhookerů“ zvyklí. Na rozdíl od singlu Inferno, který byl experimentem s co možná nejtvrdším zvukem, je 1999 experimentem velice odlišným. „Jde o tribute pop-punkovým kapelám konce devadesátek a tehdejší hudbě, na které jsme vyrostli“ vysvětluje kapela. Nadsázka samotného singlu je ale kompletním zážitkem až ve chvíli, kdy si pustíte videoklip. Výrok kapely „Videoklip dost výrazně odkazuje na první US boybandy.“ dostatečně nevystihuje obsah klipu plného zasněných pohledů, flanelek, roláků s řetězy a dalších zasněných pohledů.Druhou novinkou je Feel It, která vznikla ve stejné době, jako loňský úspěšný singl Tidal Wave s Benem Cristovaem. Skladba se poté odsunula na neurčito a původně nebylo v plánu se k ní vracet. Díky rozmanitosti 626 ale naštěstí našla své uplatnění. „Hlavní fráze Feel It vznikla díky podobnosti se slovem výlet, protože kytarista Rony v době vzniku dlouho a pravidelně přesvědčoval zbytek kapely, aby společně jeli na výlet do Chorvatska.“ … na výlet se dosud nejelo a Rony pokračuje ve svém snažení dodnes.

Kapela EP nahrála ve vlastních studiích Pidgeon Records (mix Rony Janeček, mastering Filip Vlček). Členové John Wolfhooker: Martin Čupka, Adrian Janeček, Filip Vlček, Rony Janeček.


Added: 29.03.2022, martin

Related photos