Thom Artway pokračuje v české tvorbě a s novým singlem Buď se mnou vydává roztančený videoklip, kde nejistotu střídá optimismus a nadějenovinka

Respektovaný a oblíbený písničkář, zpěvák a skladatel, držitel ceny Anděl Thom Artway v minulosti tvořil své písně výhradně v angličtině. Počínaje spoluprací s Universal Music zahájil kapitolu české tvorby singlem „Nezapomenout", v níž i nadále pokračuje a nyní představuje optimistickou novinku, „Buď se mnou." Novou píseň doprovází roztančený videoklip režiséra Ondřeje Kudyna. Poprocková skladba vzešla ze staronové spolupráce s producentem Lukášem Chromkem, který je mimo jiné podepsán i pod největším hitem zpěváka I Have No Inspiration. „Lukáš mě velmi dobře zná a já mu věřím. Tentokrát jsme se snažili najít zase o něco jiný zvuk, než jsou u mě posluchači zvyklí. Snad se nám to podařilo!" láká na novou nahrávku Thom.

Cesta k písni Buď se mnou nebyla vůbec jednoduchá a k euforické náladě vedla přes „covidovou beznaděj". „Píseň reflektuje moje pocity z období, kdy bylo kvůli pandemii všechno zavřeno. Dny, kdy jsem nevěděl, jestli se v dohledné době budu moct sejít s lidmi na koncertě, nebo je strávím v jakési nejistotě doma. A že se nebudu moct věnovat činnosti, která mě stoprocentně naplňuje," posteskl si Thom Artway. „S druhou slokou ale do písně vstupuje naděje a posílá píseň do optimistické roviny," dodává.Můžeme se tak těšit na optimistický videoklip, který se drží právě zmíněného vývoje textu písně. „Klip vyjadřuje dva extrémy. Nudu, nejistotu a zároveň obrovskou euforii. Pro mě ale bude spíše optimističtější, protože se všechno snažím brát s nadhledem. A je to jistě i tím, že v klipu tančím," říká zpěvák s úsměvem a vyzdvihuje skvělou premiérovou spolupráci s režisérem Ondřejem Kudynem. „Divím se, že jsem se s Tomem potkali až teď. Celou dobu jsme sousedi v Praze a oba náplavy z Moravy, takže lidsky jsme si sedli hned," směje se režisér a dodává: „Když nadhodil klip s choreografií, tak jsem neváhal a hned do toho šel, protože mám rád výzvy. Tom si mákl, vše vyšlo skvěle a z výsledku mám radost. Těším se na další spolupráci."

Právě taneční kreace, které Tomáš v klipu spolu s dalšími tanečníky předvádí, má na svědomí charismatická tanečnice a choreografka Monina Nevrlá. „Byla to výzva, jelikož jsem nikdy nechodil ani do tanečních. A bylo to boží! Moc jsem si to užíval. Velké díky patří Monině, která mě dokázala rozhýbat," uzavírá s nadšením osmadvacetiletý zpěvák. Na barevný videoklip se mohou fanoušci podívat už nyní na YouTube.


Added: 08.04.2022, martin

Related photos