Kapela SLZA otevírá písní Padám s Pam Rabbit novou etapu. Nečekaná spolupráce přináší nespoutaný a svěží zvuk, střet dvou světů i atraktivní vizuálnovinka

„Song Padám pro mě znamená novej restart, novou energii, zbavení ze zajetých postupů a objevování nových," říká frontman kapely Petr Lexa a naznačuje, že rok 2022 bude pro SLZU zřejmě přelomovým. Ve spolupráci s mladou rostoucí hvězdou Pam Rabbit připravili Lukáš Bundil s Petrem Lexou píseň Padám a jak po zvukové, tak i vizuální stránce posouvají svou tvorbu zase o kus vpřed. Opouští tak černobílý svět své dosavadní image a nechávají sebe i hudbu více otevřít a uvolnit. „Na tracku mě nejvíc baví to, jak překvapivě jinam se kluci žánrově dostali," říká Pam Rabbit, která se na písni podílela jak autorsky, režisérsky i postprodukčně. Videoklip reflektující dva odlišné světy, založený na hře světel s prvky inspirovanými oblíbeným seriálem Stranger Things natočil videomaker Michael Nováček. Naživo se fanoušci s kapelou SLZA setkají na jarních koncertech, které startují už v květnu.Píseň Padám je o temnotách, ze kterých se snažíme dostat ven, ale neustále do nich padáme znovu a znovu. „Může to být o závislostech, vztazích, psychických problémech, každý si tam může dosadit to, co z toho sám cítí," říká Lexa, který napsal text společně s Pam Rabbit. „V textu se střídají dva různé světy – dvě reality, ze kterých jedna odráží skutečnost a druhá symbolizuje to, co se nám odehrává v hlavě. Snažili jsme se vizuálně zpodobnit emoci, kdy člověk propadá svým temným stránkám a když už si myslí, že je z toho venku, propadne tomu znovu. Takový začarovaný kruh," dodává frontman SLZY. O produkci se postaral Enthic - jeden z aktuálně nejtalentovanějších mladých producentů v zemi, který posunul zvuk do moderního moodu. Finální mix připravil anglický producent Oliver Som, se kterým kapela spolupracuje už od posledního alba.

K novému startu SLZA směřovala už svou třetí deskou, na které začala spolupracovat s několika zahraničními producenty. Nyní se po seznámení s Pam na sociální síti TikTok kapela posunuje ještě dál a ukazuje rozmanitost tvorby. „Už delší dobu jsem cítil, že potřebuju zase trochu narušit svůj přístup ke skládání písniček a celkově práci ve studiu. Asi jsem jen čekal na správnej impuls. A právě tahle spolupráce s Pam ho ve mně probudila. Pomohlo mi to se trochu víc uvolnit a přestat tolik všechno pře-přemýšlet," komentuje Lexa změnu tvorby. „A je vidět, že to funguje. Když jsme dokončili Padám, zkusil jsem si přesně s tímhle přístupem napsat doma další song. Jeden večer jsem se zavřel do pokoje a za pár hodin byla na světě hudba i text. Dřív jsem byl schopnej se na tom zacyklit třeba i několik týdnů, až měsíců."

„Baví mě, že kluci byli otevřený tomu, zkusit to trochu jinak. Neřešil se žádnej textař, ale prostě jsme přirozeně chillovali ve studiu a napsali to, vytvořili i scénář a zrežírovali klip. Spolupráce s klukama mi přijde hodně přirozená. Děláme spolu chvíli, ale mám pocit, jakože se známe dýl. Klukům teď pomáhám psát nebo i korigovat texty na pár jejich budoucích songů," říká Pam Rabbit.

„Měli jsme i pár rozdělaných demáčů z dřívějška, u kterých jsem si nevěděl rady s textem. Vlastně jsem to bral tak, že už navždy zůstanou v šuplíku. Teď jsme si řekli, že je zkusíme oprášit, vybrali jsme z nich ty nejlepší, já jsem pak jel k Pam domů, kde jsme nad ně sedli a za chvíli byly texty na světě. Tahle nová energie i změna mindsetu mi pomohla se otevřít, a právě u textů to vnímám nejvíc," říká s nadšením Lexa.

Poutavý videoklip založený na hře světel, natočil dvorní videomaker Pam Rabbit Michael Nováček ve filmovém studiu FZG v Klecanech. „Jsem rád, že to u Pam neskončilo jen hostováním na songu, ale že se z toho vyklubala komplexní spolupráce, která pokračuje dál. Kromě hudby a textu jsme společně napsali i scénář klipu, postarali se o produkci, režii a teď klip společně střiháme. Neskutečně mě to baví," dodává Lexa a připojuje poděkování Miroslavu Romanivovi, který se postaral o styling.

Živě se SLZA představí v rámci letních koncertů napříč celou republikou. Těšit se fanoušci mohou na nový styling, nové aranže a pestrou show plnou největších hitů i novinek.


Added: 11.04.2022, martin

Related photos