Cotatcha Orchestra oslaví v rozšířené sestavě 110. výročí Gila Evansenovinka

Výročí 110 let od narození slavného jazzového pianisty Gila Evanse oslaví bigband Cotatcha Orchestra unikátním koncertem 15. května v brněnském Cabaret des Péchés.

„Evans a jeho dílo je považováno za jeden ze základních stavebních kamenů moderní bigbandové hudby. Aranžoval muziku pro množství interpretů jako je Miles Davis nebo Sting, jeho rukopis je zcela výjimečný. I proto jsme se rozhodli náš šestnáctičlenný soubor ještě rozšířit o lesní rohy, tubu, flétny a další plátkové nástroje, abychom skladby interpretovali v původních aranžmá,“ říká o koncertu kapelník Cotatcha Orchestra Jiří Kotača.

Program představí především Evansovu tvorbu pro Milese Davise z přelomu padesátých a šedesátých let. Cotatcha Orchestra s rozšířenou dechovou sekcí bude dirigovat Juraj Valenčík. Sólového partu Milese Davise se ujme Jiří Kotača.

Mezinárodní bigband Cotatcha Orchestra založil před osmi lety trumpetista Jiří Kotača s vizí hrát neotřelou a originální bigbandovou hudbu. Cesta bigbandu vedla od převzatých kusů domácích i zahraničních autorů přes spolupráci s řadou umělců až k vlastnímu autorskému repertoáru. Roku 2020 vydal bigband debutové album Bigbandová elektronika / Bigband Electronics u amerického vydavatelství Parma Recordings. Deska byla nominována na Cenu Anděl a byla zvolena nejlepší jazzovou nahrávkou roku 2020 Českým rozhlasem Jazz.

Program Gil Evans 110 je pokračováním série koncertů ke kulatým výročím významných osobností jazzové hudby. Vstupenky zakoupíte v prodejní síti GoOut.net. Senioři, studenti a děti do 15 let mají výrazné slevy.


Added: 19.04.2022, martin

Related photos