Janek Ledecký vydává symfonickou verzi písně Proklínám a nové albumnovinka

Snad nejznámější a nejhranější písnička Janka Ledeckého právě vychází v symfonické úpravě a dostává nový videoklip. Jedná se o druhý singl z právě vydaného alba Janek Ledecký Symphonic, které je od dnešního dne k dostání na hudebních pultech. Album bylo natočeno vloni ve spolupráci s Filharmonií Hradec Králové a taktovky se ujal Jankův bubeník Hanz Sedlář.

V roce 2019 Janek Ledecký připravil a realizoval své první symfonické turné. Přijal výzvu absolvovat ho dohromady se čtyřmi věhlasnými symfonickými orchestry. Zahájil ho v ostravském Gongu s Janáčkovou filharmonií, následoval Zlín s Filharmonií Bohuslava Martinů. V pražském Rudolfinu a v Hradci Králové se Ledecký představil s Filharmonií Hradec Králové a v Brně s Czech Virtuosi. „Byl to jeden z mých nejsilnějších koncertních zážitků vůbec," říká Ledecký.„Obsazení a instrumentace symfonického orchestru se vytvářela po staletí a větší hudební výbavou už žádnou písničku opatřit nejde. Na nahrávce se podílela skoro stovka muzikantů. A musím dodat, že skvělých muzikantů. Moc si této příležitosti vážím," pokračuje Janek Ledecký

Původně byla sladba Proklínám v repertoáru kapely Žentour a jak sám autor textu připomíná, rozhodně nečekal, že se z ní stane takový hit: „V roce 1991 mi Honza Černý přinesl muziku a já napsal text Proklínám.

Je to v podstatě dopis, kterým se se mnou moje holka rozchází a rozhodně mi nenabízí, že „zůstaneme kamarádi". A stal se z toho můj nejúspěšnější lovesong. To je záhada..."

Na nahrávce se kromě Janka Ledeckého (zpěv, kytary) podíleli Hanz Sedlář (bicí, perkuse), Pavel Mucha (akordeon) Jan Heřman (basa), Adriana Bajtková a Doris Tóthová (vokály), Filharmonie Hradec Králové (koncertní mistr Antonín Burda), Dětský sbor dětí z Kouřimi pod vedením Adriany Bajtkové. Autorem aranžmá a orchestrace je Hanz Sedlář, který také orchestr na nahrávce dirigoval.


Added: 29.04.2022, martin

Related photos