Konečně po dvou letech Xindl X odehrál svůj dlouho plánovaný koncert v O2 Universunovinka

Když Xindl X začal připravovat tento koncert, tak nepochybně stejně jako celý svět netušil, že se na náš řítí epidemie Covid 19. Podobně jako i na jiné koncerty se tato epidemie podepsala i na této akci, která k nelibosti příznivců Xindla X musela být dvakrát odložená. Možná i proto se letos nepodařilo halu O2 Universum plně vyprodat, protože spousta lidí nevěřila, že se koncert skutečně odehraje. Což je nepochybně velká škoda, protože to co Xindl X připravil, stálo rozhodně za to.

Na úplném začátku vystoupil písničkář Pavel Čadek. I když jsem jeho tvorbu slyšel poprvé, tak musím uznat, že mne velmi pobavila. Především texty jeho skladeb působí velmi humorně a příjemně. Z reakcí publika jsem však měl pocit, že spíše, než aby si užívalo jeho vystoupení, tak jej ignorovalo a čekalo na Xindlovo vystoupení. Možná je to osobností Pavla Čadka, možná se jeho vystoupení žánrově nehodilo ke koncertu Xindla X. Každopádně toto vystoupení vůbec nebylo špatné a docela rád se něj někdy někam přijdu opět podívat.

Se začátkem vystoupení Xindla X bylo možné sledovat proměnu publika, které jej bouřlivě přivítalo. Výborná byla i volba první skladby Chemie, která navodila tu správnou atmosféru. Publikum bylo navíc od samého začátku vtahováno do atmosféry skladeb visuálními animovanými efekty, které byly promítané na stěnu za kapelou. Tyto efekty navozovaly dojem, že každá odehraná skladba je videoklip, jehož součástí jsou všichni přítomní. Vzhledem k velikosti haly je však otázka, jak toto vnímali lidé ze zadní části sálu. Během koncertu jsem totiž nezaznamenal žádné detailní záběry na zpěváky a kapelu, tak trochu pochybuji, zda lidé vzadu kromě animací vůbec něco viděli.

V průběhu koncertu postupně přicházeli Xindlovi hosté. První společné vystoupení měl Xindl s Pavlem Čadkem, který jej doprovázel na cello. Zajímavé bylo rovněž asi první veřejné vystoupení Xindla se šesti sboristy z Maranatha Gospel Choir, kteří si vystoupení na první pohled velmi užívali. Ke sboristům se následně přidala i účastnice soutěže Superstar Tereza Mašková a společně zazpívali píseň „Alenka“. To dojalo publikum do takové míry, že se to v celém sálu hemžilo světélky z mobilních telefonů.

Dalším hostem byl Pokáč, který sám o sobě dokáže dostat publikum do varu. Společně zazpívali úžasné skladby „Hollywood“ a „V lese“. Účast Pokáče na koncertu jsem velmi uvítal. Myslím, že celému vystoupení dodal patřičné grády.

Zpestřením celého koncertu byli i sboristé tančící na ochozech.

Jako poslední host vystoupila Mirka Miškechová a to v rámci skladby Cudzinka v tvojej zemi. Tato skladba patří k mým oblíbeným, a proto jsem rád, že ji Xindl nevynechal.

Celkově co se týče playlistu, tak Xindl provedl velmi kvalitní výběr a právě díky dvojnásobnému odložení koncertu získal i možnost představit skladby ze svého nového alba Terapie. To v rámci koncertu zvládl společně se svými hosty i pokřtít.

Trochu mne mrzelo, že do výběru nebyly zvoleny i mé oblíbené skladby „Láska v housce" a „Casio“, ale i bez nich se dle mého názoru jedna o velmi kvalitní a vydařený koncert. Fanoušci Xindla X, kteří se na koncert 2 roky těšili, tak jistě nelitovali, že letos do O2 Universum dorazili a tento výjimečný koncert si mohli osobně zažít. Doufám, že se Xindlovi bude i nadále dařit a připravovat pro nás podobně kvalitní kulturní zážitky.


Added: 09.05.2022, martin

Related photos

fotofoto
fotofoto
fotofoto
fotofoto
fotofoto
fotofoto
fotofoto
fotofoto

Fotografie: Lukáš Malata