PEN- AIR rodinný festival Kouřimská skála 2022 aneb Vzpomínka na Petra Mukanovinka

Pořádají Agentura č.p. 9 Kouřim a Umělecká agentura RichART za podpory města Kouřim.

Vystoupí LUCIE BÍLÁ, BÁRA BASIKOVÁ, PETR KOLÁŘ, ADAM MIŠÍK, PORTLESS, JAROSLAV UHLÍŘ, ŠTÍSTKO A POUPĚNKA a další.

Po dvouleté covidové pauze se vrací 10. ročník oblíbeného rodinného hudebního festivalu. Dvanáctihodinový blok zahájí sobotu po 13. hodině v kouzelném přírodním areálu Kouřimská skála zpíváním a hraním pro děti všeho věku Jaroslav Uhlíř a Štístko a Poupěnka. V samostatných blocích či jako hosté Petr Muk Bandu v rámci festivalu vystoupí Lucie Bílá, Bára Basiková & Lament, Petr Kolář, Adam Mišík, Milan Peroutka, Viktor Dyk, skupiny Portless, Jerusalem, Covertrio+ ad. Nebudou chybět ani blízký spolutvůrce písní a textů Petra Muka Jan Dvořák a dcera Noemi Muková. Představí se jako vždy i místní mladí talentovaní umělci ze ZUŠ a mistryně světa v aerobiku Tereza Strejčková.

Programem provede moderátor Českého rozhlasu Dvojka a DJ Martin Hrdinka. V průběhu večera bude pokřtěno album Až jednou, které právě vyšlo k 30. výročí vzniku skupiny Shalom, hudebního fenoménu první poloviny 90. let, a to za účasti všech jeho původních vokalistek (!).

Pro děti budou připraveny atrakce jako např. skákací hrad, malování na obličej apod. Pro milovníky kempování bude opět k dispozici stanové městečko a pro gurmány řada dobrot v rámci stánkového prodeje. Pro případ nepřízně počasí budou postaveny velkokapacitní stany… A to přímo v Kouřimi, Petrově oblíbeném městě starobylých památek, zkoušek na velká turné i posezení s kamarády.

Program:

PÁTEK 12. 8. – 19:00 - Fanouškům Petra Muka již v pátek 12. 8. večer nabídneme speciální program s audiovizuálními dokumenty „PETR MUK ZBLÍZKA 2022“/NOVÉ JIZVY LÁSKY A NEJLEPŠÍ SHALOM – PÍSNIČKY, KLIPY, VZPOMÍNKY, a to v Zahradě č.p. 9. V úvodu večera bude na náměstí na domě č.p. 47 odhalena PAMĚTNÍ DESKA PETRA MUKA.
(vstupné dobrovolné)

SOBOTA 13. 8. – 13:00 – 01:00 - FESTIVAL KOUŘIMSKÁ SKÁLA Areál Kouřimské skály
Otevření areálu 12:00
Občerstvení / Obchůdky / Zábavné atrakce / Stanové městečko

NEDĚLE 14. 8. - 10:00 - SNÍDANĚ S HUDBOU PM - Zahrada č.p. 9
Tato akce je realizována s finančním přispěním Středočeského kraje.
(vstup zdarma)

Vstupné na Festival:
V předprodeji na www.kourimskaskala.cz a v Infocentru v Kouřimi za 450 Kč (od 1. 4. do 31. 5. 2022), za 550 Kč
(od 1. 6. do 12. 8.). Děti do 130 cm: 200 Kč. Na místě v den konání 650 Kč.
Již zakoupené vstupenky v roce 2020 a 2021 zůstávají v platnosti!


Added: 26.05.2022, martin

Related photos