Kapela Wohnout se vrhla do animace písně Papoušek



novinka

Loňi v létě Wohnouti vydali studiové album HUH!. Bohužel v době pandemie nebylo možné točit videoklipy s živými herci, a proto se kytarista a zpěvák Honza Homola vrhnul do světa animací, ze kterého ještě nevystoupil.

„Písnička papoušek vznikla tady u mého jídelního stolu, když jsem seřizoval starou kytaru. Byla i s textem hotová asi tak za půl hodiny. Ovšem u stejného stolu jsem nad jejím klipem proseděl o mnoho více času..,“ uvádí Homola.



Pro Honzu je to třetí videoklip, který k poslednímu albu vytvořil. Homola se ve volném čase věnuje malování, ve kterém našel svůj vlastní styl, kterému říká „digital akryl 332“. Jde o kombinaci digitálního tisku a akrylové malby. Podobně nezaměnitelný rukopis teď fanoušci vidí i v jeho stylu animací. Videoklip se tentokrát nese trochu v „Burtonovském“ duchu. „Je to takový domácí amatérský střih s prapodivnou vizualizací, takže tuším, že to moc lidí nekousne, ale u jeho vzniku jsem se alespoň já technologicky dost pobavil,“ popisuje sám Honza.

Wohnouti se momentálně věnují letní koncertní sezóně, jejíž termíny oznamují na svém novém webu (https://www.wohnout.cz/koncerty). Kromě festivalů po celé ČR nebude chybět tentokrát ani pražská zastávka, která proběhne 15.6. v Ledárnách Bráník.


Added: 30.05.2022, martin

Related photos