Kapela UDG se ve Foru Karlín pokřtila album Přístav a předvedla se ve své životní forměnovinka

Dlouhodobě odkládaný narozeninový koncert pop-rockové skupiny UDG v nejprestižnějším koncertní hale v Praze byl doslova epický a plný hudebních překvapení. Na pódiu se ve více než dvouhodinové show vystřídalo spoustu hostů zvučných jmen. Jako první v řadě rozproudil se svými nejznámějšími písněmi publikum Vojtěch Záveský alias Vojtaano. Jediným oficiálně ohlášeným hostem dopředu byla Anna Julie Slováčková, která si s kapelou zazpívala duet Buď a nebe. Mezi utajovanými hosty kapely pak fanoušky překvapili zpěváci a zpěvačky z řad dobrých kamarádů kapely z hudební branže, jako Naty Hrychová, Jakub Děkan, Honza a Matěj Homolovi ze skupiny Wohnout či Marek Ztracený.

Hned na začátku to s kapelou rozjel Jakub Děkan s písní Atomy. Zpěvačka Naty Hrychová jako tajný host doprovodila kapelu UDG s písní Podzim z nového alba. Součástí koncertu byl křest šesté řadové desky s názvem Přístav. Výběr kmotrů nebyl náhodný. Stal se jím současný úřadující Zlatý slavík a dlouholetý kamarád kapely Marek Ztracený, který se podílel na tvorbě singlu Ještě jednou. Fanoušci a návštěvníci koncertu tak měli jedinečnou příležitost slyšet ji zpívat naživo v podání právě Marka Ztraceného společně s UDG. Druhým kmotrem byl producent Michal Šenbauer, v jehož studiu Přístav vzniknul.

Po křtu show pokračovala a pódium ovládla píseň Svaz českých bohémů v podání dalších tajných hostů, Matěje a Jana Homolových. Své největší hity kapela zahrála až ke konci. Písně Hvězdář a Kurtizána rozezpívaly a zvedly ruce úplně vyprodané koncertní hale. Celý večer doprovázel kapelu jako jejich sedmý člen bubeník gruzínského původu Roman Lomtadze, který v současné době žije a slaví úspěchy v Los Angeles.

„Tak kde začít.... Prostě asi jednoduše u fanoušků, protože bez nich by se tohle nikdy nestalo. Mají náš vděk, že vydrželi přes coviďáka a na koncert si počkali, ač víme, že ty nekonečný přesuny byly vopruz a né jednou to spoustě z nich zkomplikovalo plány. Vydrželi a vytvořili neskutečnou atmosféru. To jim nezapomeneme! Také nesmíme zapomenout poděkovat všem našim ctěným hostům, že se poctivě naučili songy, dorazili na zkoušky a večer pak v Karlíně předvedli parádní show,“ dodává bubeník UDG Tomáš Staněk.


Added: 31.05.2022, martin

Related photos