Petr Lexa z kapely SLZA je novou posilou seriálu PŘÍSTAVnovinka 07.10.2015, martin

Fanoušci ho znají jako zpěváka, videobloggera, baviče, spoustu let hrál v Jihočeském divadle v Českých Budějovicích. Teď nastupuje Petr Lexa, zpěvák kapely SLZA, do seriálu Přístav, kde bude hrát svého jmenovce - Petra. Poprvé se na obrazovkách TV Prima objeví příští středu 14. 10.

Petr je bývalý student Marka (Martin Dejdar), který se jednoho dne objeví i s kamarádem v osadě Zátoka. „V seriálu hraju tak trochu sám sebe - taky hudebníka, který má kapelu. Zpívám v ní a hraju na ukulele. Petr je mi v lecčems podobný, ale s některými jeho povahovými vlastnostmi se moc neztotožňuju. Je v jádru hodný kluk, ale dává přednost kariéře a má některé záporné rysy,“ říká Petr Lexa.

Seriálový Petr je první hereckou zkušeností Petra Lexy. „Před kamerou jsem nikdy nestál, pokud nepočítám natáčení klipu. Od zhruba šesti let jsem hrál v divadle, ale vždycky jsem si chtěl zkusit roli před kamerou. Takže se mi teď plní jeden z mých snů,“ říká hudebník a začínající herec.

Jaký byl jeho úplně první natáčecí den? „Jako první jsem točil obraz, v němž ne přijíždím, ale naopak odjíždím z osady. Proč, to nebudu prozrazovat. Trému jsem neměl, já jí moc netrpím, ale měl jsem spíš strach z neznáma, protože jsem seriálové natáčení nikdy nezažil,“ prozrazuje Petr.

Vedle natáčení Petr tráví čas ve studiu, kde s Lukášem Bundilem (kytarista, autor hudby a zakládající člen kapely SLZA) dokončují debutové album, jež vyjde v pátek 13. listopadu. Ještě předtím ale představí očekávaný videoklip k singlu Katarze (průvodní píseň seriálu Přístav), který stejně jako písně Lhůta záruční a Celibát, nezapře hitový potenciál.


Related photos

fotofoto