Veselá, ale chytrá píseň se spontánním klipem. To jsou Plastic Flowers od Lennynovinka

Není tomu tak dávno, co jeden z nejvýraznějších hlasů české hudební scény – zpěvačka Lenny – vydala chytlavý singl live. laugh. cry i s filmovým videoklipem v hlavní roli se Sarou Sandevou. I když je koncertní sezóna v plném proudu, přichází Lenny s další písní z chystaného alba, tentokrát s uvolněnou hitovkou Plastic Flowers, která vznikla velmi spontánně při natáčení v Berlíně. Videoklip, kterého se ujal opět režisér a video maker Ondřej Kudyn, vznikal při focení v ateliéru Cash Only s Benediktem Renčem a má stejně jako track příjemnou a pohodovou atmosféru.

Hravá píseň Plastic Flowers vypráví příběh páru čerstvě po rozchodu. „Já tuhle písničku od začátku vnímám jako zábavnou a takovou svobodomyslnou. Má ale navíc strašně chytrou pointu. Je to příběh, který se odehrává po rozchodu páru," přibližuje Lenny. „Dívka už na svého partnera nečeká, už dávno mu nevěří a už vůbec na něj nespoléhá. Nosíval jí květiny a protože šetřil, ani nebyly pravé, nýbrž umělé. Humorné na celém příběhu je, že jsou to právě umělé květiny, které narozdíl od jejich lásky vydrží věčnost," dodává osmadvacetiletá zpěvačka.Singl přitom původně vznikl jako vtip, když zpěvačka nahrávala písně na nové album v Berlíně. Hlavní producent Isa Azier jí tenkrát seznámil s Graysonem Finleym, německým interpretem vystupujícím pod přezdívkou Bonaparte. „Bonaparte je člověk sršící nápady i energií a okamžitě začal vtipkovat: ‚Kam dnes půjdeme na oběd? Třeba na asijské tržiště? Tam mají všechno, najíme se a zpět si přineseme třeba plastové květiny.' I slovní hříčkou může začít nápad na písničku," říká s úsměvem Lenny.

Jednoduchý, ale zábavný videoklip si včetně set designu vymyslela sama zpěvačka. Vizuál tak vznikal při focení s renomovaným fotografem Benediktem Renčem ve studiu Cash Only, natočení snímku Lenny opět svěřila Ondřeji Kudynovi. „Líbila se mi představa, že by klip byl spontánní, jako by někdo na focení přišel, jen popadl kameru a začal mě točit," vysvětluje Lenny. „Celý tým včetně make – up artistky Hristiny Georgievske a stylisty Honzy Pokorného nám ochotně pomáhal, samotný Ben s námi řešil ideální světlo pro točení. Zkrátka mě moc potěšilo, jak jsme do toho byli všichni zapálení!" uzavírá s nadšením mnohonásobná držitelka Ceny Anděl.


Added: 08.07.2022, martin

Related photos