Legendární Druhá tráva vydává BEST OFnovinka

Druhá tráva, kterou lze bez pochyb zařadit mezi jednu z nejúspěšnějších českých kapel, jež měla jako jedna z mála své kategorie možnost se důstojně prezentovat i u publika ve Spojených státech, vydává 2CD se svými nejlepšími písněmi za posledních 25 let. Vychází právě dnes 9. 10. U Universal Music.

Z kolekce, jež tvoří nejúspěšnější písně z tvorby a repertoáru Druhé trávy, které bylo možno poslouchat od roku 1991 a které postupně vycházely na jejích albech, čiší stoprocentní nasazení a brilantní instrumentální výkony a profesionalita jejích členů. Kromě toho nechybí dva bonusové tituly Roberta Křesťana s Poutníky a také se skupinou Charlie Blažka.

Při poslechu tohoto výběru nelze si opět neuvědomit, jak nevšedně bohaté a propracované jsou melodie Roberta Křesťana, umocněné mnohovýznamovými a k zamyšlení nutícími texty. Přestože by bylo obtížné zařadit tyto skladby žánrově, je zde něco, co je všechny bez výjimky spojuje: dokonalá kvalita hudby i slova.

Mezi všemi alby, které Druhá tráva na náš trh přinesla, nebylo jediné, které by v tomto ohledu nějak zaostávalo – to činilo sestavování našeho výběru úkolem nadmíru obtížným. Nabízíme nejvýraznější z písní, které se v repertoáru skupiny objevily, proslavily, a nikdy trvale neodezněly. Křesťanovo období s Trapery tu připomíná nová nahrávka písně „Pojďme se napít“, čas Poutníků zase „Panenka“ – i ona v novém aranžmá a nově s Druhou trávou. Skvělá je také bluegrassová úprava hitu Jumpin‘Jack Flash, známého od Rolling Stones. Zařadili jsme sem i několik nahrávek převzatých z klíčového alba Dylanovky, jehož vydání bylo hudební událostí. Opomenout jsme nemohli ani skotskou baladu „Prostři mi plátnem“, jejíž text Křesťan sice napsal pro Ivu Bittovou, zde jej ale interpretuje sám autor. Což ale neznamená, že by zde nebylo slyšet žádné hosty – s Robertem Křesťanem tu zpívá Pavel Bobek, Vlasta Redl, Charlie McCoy, Peter Rowan a Katka García. Vedle domovských virtuózních muzikantů významnou roli hráli instrumentalisté Davy Spillane, Tony Trischka i výše jmenovaný Charlie McCoy.


Added: 09.10.2015, Marek

Related photos