Lucie Vondráčková převzala PLATINOVOU DESKU za album DUETYnovinka

Jedna z našich nejoblíbenějších zpěvaček Lucie Vondráčková převzala v pondělí 12. 10. platinovou desku za 2CD DUETY, které vyšlo minulý rok u Universal Music.

Pětinásobná držitelka televizního ocenění Týtý, mnoha hudebních ocenění Český Slavík (šestinásobná stříbrná slavice), TV Óčko, majitelka platinových a zlatých desek, či ceny Českého rozhlasu - Neviditelný herec Lucie Vondráčková vydala v září minulého roku jedinečnou kolekci duetů, které jsou průřezem celé její kariéry, tedy od začátku legendárního pořadu Marmeláda až po současnost. Bonusem byla píseň s Karlem Gottem „Čas vánoční“.

„Platinová deska za DUETY je jako Cheescake. Slaďoučká odměna a můžete jít pracovat dál,“ říká s úsměvem Lucie Vondráčková.

Na albu DUETY najdete čtyřicet písní, které zavedou posluchače do různých uměleckých období Lucie Vondráčkové, ať už je to „Step by Step“ s Martinem Dejdarem z prvotiny „Marmeláda“ (vyšlo 1993) či Vánoce bílý s Petrem Kolářem nebo „Byla to láska“ s Michalem Davidem z poslední desky „Oheň“ (vyšlo 2013). Nechybí ani oblíbené televizní, pohádkové a filmové duety, stejně tak společné písně z muzikálů Touha, Ať žije rokenrol, Excalibur natočené s kolegy herci a zpěváky, např. Martinem Písaříkem, Lucií Bílou, V. Noidem Bártou, Daliborem Jandou, Jiřím Kornem, Vilémem Čokem, Danielem Hůlkou a mnoha dalšími.

„Duety jsem nazpíval snad se všemi našimi zpěvačkami a Lucie Vondráčková až doteď mezi nimi chyběla. Rád jsem si naší společnou vánoční písní obohatil mé portfolio duetů, protože ji mám rád nejen jako kolegyni, ale je pro mne i ztělesněním fajn děvčete,“ zaznělo od Karla Gotta.

„Když jsem Lucce před lety volal, zda by měla chuť nazpívat společnou píseň na album Hvězdné duety, hned měla jasno. Miluji „Žít jako kaskadér“ a tu klidně hned,“ vzpomíná s úsměvem Dalibor Janda a dodává: „S Luckou spolupracuji opravdu rád. Líbí se mi, jaký je pedant, myslím v tom dobrém smyslu slova. Věci dotahuje, upravuje, člověka posouvá dopředu, dokud není plně přesvědčená o kvalitě výsledku.“

„Jsem strašně rád, že fanoušci Lucky i moji naše spojení tak pozitivně přijali, přeci jen jsme každý generačně trochu jinde. Na YouTube má singl „Byla to láska“ přes tři miliony zhlédnutí, lidé si ho na mých koncertech často žádají a ptají se po Lucce. Hezké na tom je, že písnička nebyla prvoplánově napsána pro nás dva, tak možná proto vše tak dobře zafungovalo,“ zaznělo od Michala Davida.

„Spolupráce s Luckou je pro mě vzpomínkou na báječné období muzikálu EXCALIBUR, plné skvělých setkávání se na jevišti i v zákulisí divadla „Ta Fanstastika“. Díky, Lucko!,“ řekl Viktor Dyk, se kterým má Lucie na desce duet „Slunce příliš prudce pálí“ a zároveň je autorem duetu s Petrem Kolářem „Vánoce bílý“.

Album obsahuje i několik dosud nevydaných nahrávek: „Ve jménu lásky“ s Jankem Ledeckým z připravovaného muzikálu Iago, „Ještě dejchám“ s Bohoušem Josefem a několik dalších.

„Ve jménu lásky“ je duet Desdemony a Othella. Je to ústřední téma z chystaného muzikálu IAGO na motivy Shakespearova Othella. Lucce jsem kdysi nabízel Ofelii v Hamletovi. A tenkrát jít nevyšlo kvůli ostatním závazkům. Takže jsem rád, že jsme se potkali aspoň v té písničce. Paradox je, že když jsem to nazpívával já, Lucka byla v Montrealu a když to zpívala Lucka, já byl pro změnu v Coloradu. Bůh žehnej skypu,“ zavzpomínal Janek Ledecký.


Added: 12.10.2015, Marek

Related photos

foto

Fotografie: Petr Mráček