Rybičky 48 slaví dvacet let existence! Velkolepé oslavy zahrnují nové album, singl i vyprodanou O2 arenunovinka

Živoucí legendy českého punk-rocku, kapela Rybičky 48, fungují na scéně už přes dvacet let. A jak jinak oslavit narozeniny kapely, než koncertem v největší české hale? Už 20. října tak předvede kutnohorská parta velkolepou hudební i vizuální show v O2 aréně. Zazní nejen největší hity, ale i novinky, které vychází na albu Jedeme dál už dnes 23. září společně se stejnojmenným singlem. „Dvakrát jsme museli kvůli covidu koncert přesunout. Ale pevně věřím, že teď už to klapne. Aspoň jsme měli víc času na přípravu a teď máme speciální podium. Věřím, že to bude lidi bavit. Bude to velkolepá oslava," láká fanoušky frontman Kuba Ryba.

Nejnovější album s názvem Jedeme dál je k dispozici na všech streamovacích platformách a fanoušci na něm najdou zbrusu novou píseň i už známé singly. „Už minulou desku jsme dělali tak, že jsme postupně makali na jednotlivých singlech a vypouštěli je průběžně i s videoklipy. Tahle bude v podobném duchu," přibližuje Kuba a dodává: „Vyzkoušeli jsme si na ní různé producenty a přesto, že odvedli skvělou práci, tak další desku budeme dělat sami jako za stara. Je potřeba se vrátit ke kořenům."

Na albu se tak podílela výrazná jména českého producentského rybníčku. Desku pomáhal tvarovat třeba Filip Vlček, Lukáš Chromek nebo Radek Tomášek. U producentů ale zajímavý výčet jmen nekončí. „Na desce hostují Pokáč, Marek Ztracený, Bára Zemanová nebo Vašek Bláha z Divokýho Billa," doplňuje kytarista Petr Lebeda.

Rybičky tak slaví 20 let své existence, v současnosti vzniká i dokument mapující kariéru české kapely a dle slov zpěváka Kuby Ryby se jen hemží zábavnými příhodami. „Někdy si říkám, jak je vlastně možný, že jsme to přežili," říká Kuba s úsměvem.

Tím ale oslavy nekončí, vyvrcholení přijde už 20. října v pražské O2 areně, kde Rybičky 48 chystají speciální show. „Bude tam jednoznačně největší scéna, jakou jsme kdy stavěli. Pokud se povede všechno, co plánujeme, bude to pro lidi velkej zážitek," těší se Petr. „Těším se na to a zároveň už mam trochu nahnáno, aby se mi nerozklepaly před koncertem fajfky," uzavírá nadneseně Kuba Ryba.


Added: 26.09.2022, martin

Related photos