Pavel Callta zahajuje novou etapu tvorby pod Universal Music. Prvotinou spolupráce je nečekaně rocková nálož v podobě singlu Jsem do tebe blázen?novinka

Oblíbený zpěvák, skladatel a textař Pavel Callta, který má za sebou i velmi úspěšné hity např. s Pokáčem, Evou Burešovou nebo Leošem Marešem, vydává pod křídly Universal Music svůj první singl s názvem Jsem do tebe blázen? Třiatřicetiletý umělec známý převážně jako autor romantických a zamilovaných písní, tak otevírá i novou kapitolu ve své hudební tvorbě. „Je to trochu úlet a možná, že pro moje fanoušky i tak trochu šok, ale pořád jsem to já, tak snad z toho nespadnou ze židle," říká s úsměvem Callta, který se představuje ve zcela novém světle. Videoklip k novince má na starosti věhlasný videomaker Jan Strach se svým týmem ProdukceBezeStrachu.

Kariéra Pavla Callty začala nabírat na obrátkách už v roce 2015, kdy vydal své debutové album Momenty, které se dočkalo platinového ocenění. Od té doby zažil řadu úspěchů, včetně vyprodaného Fóra Karlín. Nyní začíná novou etapu ve své tvorbě. Navazuje spolupráci s vydavatelstvím Universal Music a jako první ochutnávku představuje singl Jsem do tebe blázen?, který je založený na tvrdším kytarovém refrénu a výrazné basové lince. „Rád zkouším nové věci, vyrůstal jsem na Red Hot Chilli Peppers a vždycky mě tenhle styl bavil, jen jsem se k tomu prokousal až teď," říká o své inspiraci Pavel Callta, kterého fanoušci znají spíše jako romantického zpěváka s akustickou kytarou.Singl vznikal víceméně spontánně a původní text byl v angličtině. „Můj kytarista Láďa Beneš začal hrát kytarový riff, který mě dost zaujal, začal jsem do toho tvořit linku, sloky, refrén, bridge a bylo to. Hned nás to všechny v kapele chytlo. Nejdřív jsem napsal text v angličtině, protože to do toho sedělo víc, ale za pár měsíců jsem napsal i aktuální český text" popisuje Callta zrání textu.

Ruku v ruce s náladou singlu jde i videoklip z dílny žádaného režiséra Honzy Stracha, který připravil zpěvákovi nelehké výzvy. „Přiznám se, že jsem se na to těšil, ale s respektem. Hořící záda vznikla nečekaně při natáčení, čehož jsem se trochu bál, protože to pak začalo hodně pálit a v jednu chvíli to nešlo uhasit, ale byl to skvělej adrenalin a stálo to za to," říká s úsměvem zpěvák. „Záběry pod vodou jsem si užil, protože mám rád freediving a pod vodou, to je můj svět," dodává.

Co se týče nové tvorby Pavla Callty, fanoušci se mají rozhodně na co těšit. „Určitě se nebráním tvrdším produkcím, ale chtěl bych najít takový kompromis, podle toho, jak to budu cítit. Nechci se hudebně vyhraňovat, i když akustická kytara vždycky bude moje srdcovka. Hlavně, aby to bavilo jak mě, tak i moje fanoušky a posluchače," slibuje zpěvák, který už v listopadu vyrazí na vánoční klubovou tour. „Srdečně všechny zvu, bude to speciální, vánoční, intimní, a hlavně zazní poprvé naživo nový singl. Moc se těším na všechny, se kterými se potkáme," uzavírá Pavel Callta.


Added: 04.11.2022, martin

Related photos