Martin Chobot představuje singl Pootevřené dveře z chystané sólové deskynovinka

Skladatel a textař Martin Chobot se po ukončení svého působení v kapele Ewy Farné vrací zpět na hudební scénu. S sebou přináší singl Pootevřené dveře ze stejnojmenné sólové autorské desky, která vyjde už 25. listopadu, na níž je zároveň i interpretem. Album vznikalo dva roky a je jakousi osobní formou terapie. K titulní písni vznikl také videoklip v režii Ondřeje Urbance. Novinku je možné najít na všech streamovacích platformách od 11. listopadu. O hudební produkci se postaral Matěj Belko.

Texty vychází z osobních životních příběhů a nedořešených témat z minulosti, které se v Martinovi znovu probudily po narození jeho prvního potomka Artura. Psaní vlastních autorských písní bylo potřebou a zároveň přirozenou cestou, jak se s nimi vyrovnat. Skladba Pootevřené dveře mísí jemnou melancholickou melodii s tajemným nádechem, akustický zvuk s výraznými kytarovými pasážemi, které lehce dokreslují živé smyčce.„Světlo vycházející z pootevřených dveří je pro mě symbolem pocitu bezpečí, který dává rodič svému dítěti. Přes veškeré vlastní strachy a nejistoty, které může sám mít, je pro své dítě tím nejbezpečnějším útočištěm,“ říká k singlu Martin Chobot.

Za videoklipem, v němž hraje Robert Urban, Felix Šrámek a Alfonzie Alfonz, stojí režisér Ondřej Urbanec. „Námět byl inspirovaný klipy Michela Gondryho a filmy Davida Lynche a lehce na ně odkazuje. Zápletka je trochu snová, něco mezi noční můrou a realitou, kde jsou otec a syn lapeni do svých ‘strachů’,” popisuje Ondřej.


Added: 10.11.2022, martin

Related photos