Tichá dohoda připomíná 30 let od vydání jedné ze svých nejznámějších písní aktuální výroční verzínovinka

Tichá dohoda natočila přesně po 30 letech novou verzi jednoho ze svých největších hitů, písně Marioneta. Spolu s Večírkem osamělých srdcí patří k nejhranějším písním skupiny.

Píseň Marioneta vyšla původně v roce 1992 na albu Underpop, ale prošla bez povšimnutí. Singly a hity se tehdy staly skladby Má duše se vznáší a Kotva a Kříž. Marioneta se proslavila až o rok později, po vydání akustického alba UnplugGAG (1993).Po 30 letech Tichá dohoda nahrála živě výroční verzi skladby na stejném místě - v klubu Vagon v pražském paláci Metro, kde se v první polovině 90. let nacházelo divadlo GAG Borise Hybnera, místo zrodu alba Tiché dohody. Remake Marionety nazpívala nová zpěvačka Tiché dohody Zuzana Vintrová. Aktuální sestavu vedle kapelníka Dana Šustra (kytara, zpěv) doplňují Michal „Sherry“ Šerák (baskytara) a Luboš Pavlík (bicí). Jako hosta si k nahrávání skupina pozvala akordeonistu Tomáše Görtlera.

K výroční verzi skladby natočila Tichá dohoda i 10minutový dokument o historii písně od roku 1992 po současnost.

Vydavatelství Warner Music připravuje na jaro 2023 remasterovanou reedici alba UnplugGAG a Tichá dohoda při této příležitosti odehraje akustické koncerty s původním i novým repertoárem.

V nejbližší době je možné Tichou dohodu slyšet (ovšem elektricky) 3. prosince v Havířově.


Added: 11.11.2022, martin

Related photos