WYFE novinkou She Ain't Shy zkoumají vliv své hudby na jiné jedincenovinka

Téměř před rokem rezonovala v povědomí hudební scény kapela WYFE, která se uvedla kladně hodnoceným debutem Good Times. Nyní přichází s novým singlem She Ain´t Shy, jenž se nese opět v duchu jemné melancholie a doprovází ho poutavé lyrics video. Na produkci se kromě kytaristy Martyna Starého podílel také multiinstrumentalista Matěj Belko. Od 11. listopadu je možné jej najít na všech streamovacích platformách v distribuci Musicraft.

WYFE jsou typičtí díky jedinečnému hlubokému hlasu frontmana Marka Kedziora, který svým pěveckým výrazem uhrane snad každého posluchače. Hudební stánku staví WYFE pak na klidných melancholických melodiích s bohatými instrumentálními linkami. Novinka She Ain´t Shy není výjimkou, ač zde svůj produkční otisk vnesl kromě Martyna také hudebník Matěj Belko. O text se postaral opět Marek a vzpomíná v něm na dobu svých party tanečních kreací. „Song She Ain't Shy je o tom, když ti dojde, že už moc netančíš. Doby, kdy jsem se vrtěl na každým parketě, nedej Bože i na tom prázdnym, už jsou nenávratně pryč. Takže je to kombinace upřímné závisti těm, kteří o to zatím nepřišli a přání, aby jim to vydrželo co nejdéle,“ popisuje píseň Marek.WYFE s novým songem startují novou éru ve své vizuální stránce. Ke každému novému singlu, které chtějí postupně vydávat, osloví mladé umělce zahraniční i tuzemské scény a nechají jim v tvorbě volnou ruku. Lyrics videa k She Ain´t Shy, vzniklého v Manchesteru, se ujala britská fotografka Cara Kealy. Fotky nafotila Ukrajinka Katya Berezinskaya z Oděsy, která utekla do Čech před válkou. „Poprvé jsme vyzkoušeli uplně nový přístup k tvorbě vizuálu k songu. Jak Katye tak Caře jsme do práce takřka nemluvili. Obě dostaly písničku, nechali jsme je, aby fotografií a videem ztvárnily, jak na ně působí. Je to pro nás taková zajímavá studie, zachytit jak naše hudba funguje na lidi mimo kapelu a co jim předává," vysvětluje Martyn Starý.

Kapela teď půjde cestou singlů, ale svou druhou desku pomalu ale jistě také plánuje. Již brzy oznámí svůj pražský předvánoční koncert, kde nebude chybět ukázka nové tvorby.


Added: 14.11.2022, martin

Related photos