LinaKaro debutuje EP s názvem Healing, kterým se zbavila svého balastunovinka

LinaKaro, vlastním jménem Karolína Přibylová, semifinalistka Česko-Slovenské SuperStar 2015, se vrací zpátky na hudební scénu se zcela novou tvorbou. V rámci pěti písní, ve kterých mísí hip-hopové beaty s prvky R’n’B, soulu, taneční hudby a jazzu, představuje svůj vlastní originální zvuk, za nímž stojí producent Josef Abraham Mikulka alias Court Jester. Díky němu působí žánrově pestré EP celistvě. Lina současně představuje umělecky laděný videoklip k singlu Maybe We Are. Novinku je možné najít na všech streamovacích platformách od 11. listopadu.LinaKaro zaujala již svým prvním singlem – Honey, s nímž bodovala na vlnách Evropy 2 a už třetím rokem se drží v playlistu. Na albu Healing však ukazuje svou novou tvář. Její texty vychází z vlastních životních prožitků. „Název Healing jsem zvolila jednoduše proto, že u všech pěti písních jde o proces uzdravení vypsáním se ze smutných událostí. Při psaní jsem se postupně oprošťovala od zbytečného balastu k větší autenticitě,” říká k názvu LinaKaro. Zpěvačka na albu spolupracovala s Angličanem Alasdairem Bouchem, který ji radil s gramatikou, výslovností a předával ji i své zkušenosti z hudebního prostředí.

Každý track má svou vlastní message. „Jako první vznikl nejintimnější song Medication, kde jsem se vypisovala ze smrti velice blízkého člověka, který si vzal život kvůli depresím. Looong Summer naopak o páru, který jede na zaslouženou dovolenou či výlet a z každodenního pracovního stresu se oba pomalu dostávají do relaxace až touze sexuálně experimentovat. Do You Feel The Same je o intenzivním letním úletu. Healing je takovou přidrzlou omluvou klukovi, kterého jsem potkala v zahraničí, ale opustila jsem ho kvůli tomu, že své místo cítím jinde,” uvádí Lina k jednotlivým skladbám.

Celé EP doprovází také speciální umělecká grafická podoba ke každé písni, o kterou se postarala malířka a writerka Katka Kaplanová alias Vaga. Píseň Do You Feel The Same je doprovázena ještě lyrics videem, za jehož zpracováním stojí Denisa Keblová. Focení coveru EP měl na starosti Lukáš Kozel a Vaga fotku doladila grafickými prvky, aby se stylově propojila s ostatní grafikou.

Videoklip Maybe We Are natočil Martin Řezáč. Poukazuje na pozitiva města a umění si říct, že jsme hrdí na to, kde žijeme. Podpořit myšlenku živé kultury a nebát se ukázat svůj styl. Ve snímku je vidět pozvolný přerod z kancelářské šedi do pravého barevného „já''.

LinaKaro plánuje na přelomu zimy a jara EP pokřtít. Současně pracuje na své nové tvorbě, na níž se opět podílí producent Court Jester. Další skladbu plánují vydat na přelomu roku.


Added: 14.11.2022, martin

Related photos