Vojta Dyk nazpíval Heroes od Bowieho pro Děti Nagananovinka

Slavnou píseň Heroes od Davida Bowieho nazpíval znovu Vojtěch Dyk pro nový rodinný film Děti Nagana. Dykova verze skladby Heroes zazní v závěrečných titulcích filmu a jako singl ji 10. února vydává Universal.

„Tahle píseň mě provází od samého začátku práce na filmu samotném. Zahajoval jsem s ní každé ráno psaní scénáře, zahajovali jsme s ní pak i každý den natáčení. K Dětem Nagana jakoby přirostla," říká režisér a scenárista Dan Pánek k tomu, proč jako ústřední píseň zvolil právě tuto skladbu.

Film Děti Nagana vstoupí do kin 22. února se vzkazem, že žádný sen není příliš velký. Hynek Čermák v něm vede partu kluků do důležitého hokejového zápasu s tenisákem na plácku proti rivalům z vedlejší vesnice. Hrát se bude o vítězství, o respekt a taky o první pusu a o srdce nejlepší holky ze třídy. Děti Nagana vstoupí do kin symbolicky na den přesně 25 let od slavného a zlatého naganského finále.„Kdykoliv jsem si představoval konec filmu, slyšel jsem tam právě Heroes. Stejně tak jsem si vysnil, že naší verzi pro náš film nazpívá Vojta Dyk. On sám je totiž dítě Nagana a děj filmu je mu blízký," dodává.

„Nagano pro mě bylo stěžejní. Celé prázdniny jsem pak nosil reklamní tričko olympijských her 98," potvrzuje s úsměvem Vojtěch Dyk. „Paradoxně, i když je to jen sportovní událost, tak je to z určitého hlediska jeden z důležitých milníků 20. století. Období kolem Nagana bylo vlastně od revoluce jediné období, kdy byl celý národ opravdu pospolu. A bylo jedno, jestli je někdo tmavý nebo bílý, nebo jestli je někdo z Ostravy, z Brna a nebo jestli fandí tomu nebo tomuhle. Ale všichni byli nějak pospolu," vysvětluje Dyk, co pro něj vlastně znamená vzpomínka na Nagano.

Dva dny po premiéře filmu vydá Universal i celý soundtrack Dětí Nagana.

Generálním partnerem filmu je skupina Progresus Lukáše Zrůsta a Lukáše Forala. Hlavními partnery jsou diskontní řetězec Penny, Komerční banka a.s. a Česká mincovna, která už v letech 2018 až 2020 vydala sérii mincí s vítěznými olympijskými hokejisty z Nagana. Dalším partnerem je například Nadační fond Ivana Hlinky, v jehož čele je Liběna Hlinková. Tento fond podporuje bývalé hráče, kteří se ocitli v tíživé životní situaci.


Added: 10.02.2023, martin

Related photos