Marcel Gidote's Holy Crab vydávají singl Geese Breeze s dechberoucím klipemnovinka

Psychedelická a jazz rocková pětice Marcel Gidote’s Holy Crab právě vydala píseň Geese Breeze, včetně nového hraného i animovaného videoklipu. Samotná píseň avizuje nově chystanou desku Farm Alarm, která spatří světlo světa na konci března.

Úvod videoklipu přenese diváka do venkovského protředí. Samotný klip pak umně využívá nejen jedinečný projev kapely, ale i techniky ilustrace, animace a hraného projevu, které dělí narativ klipu na dva vzájemně propojené světy.

Stejně jako se hudebně tento počin vymyká z celkového pojetí desky i vizuální stránka má za sebou silná jména. Za první půlkou stojí režisér a kameraman Jakub Richtárech s asistencí Matěje Hnízdila. Za druhou půlkou stojí animátorské duo Iris Hobson-Mazur a Michaela Matějková. Toto duo se mj. podílelo i na předešlém krabím klipu s názvem General Goodstore, který se dostal do pozornosti i několika tuzemských festivalů. Iris Hobson-Mazur nyní ztvárnila hlavní roli klipu Geese Breeze a je také autorkou krabí vizuální identity doprovázející chystané nové album.Čerstvý hudební projev kapely doprovází změna na postu kytaristy, zakládajícího člena kapely Jana Doksanského vystřídal Ondřej Vávra. Krabi se tímto albem přesouvají k písničkovějšímu, přímějšímu a naléhavějšímu rázu. Větší prostor dostává zpěv, syntezátory nebo akustická kytara. Za zvukem opět stojí producent Jonáš Špaček.

Celé album Farm Alarm vyjde na konci března a můžeme prozradit, že na své si přijdou i milovníci gramofonových desek.


Added: 27.02.2023, martin

Related photos