Šance přihlásit klip do 3. ročníku No Stress Music Video Awards už jen do 15. březnanovinka

Natočili jste klip? Přihlaste se! Výzva organizátorů nezávislé soutěže hudebních klipů No Stress Music Video Awards 2022 míří k tvůrcům, kteří se chtějí ucházet o cennou trofej v některé z osmi kategorií. Klipy natočené v roce 2022 je možné přihlašovat do 15. března na https://www.nsmva.com/p%C5%99ihl%C3%A1sit-se

„Stačí videoklip přihlásit prostřednictvím webu www.nsmva.com a porotci ze všech klipů vyberou nominanty do jednotlivých kategorií. Laureáta 9. kategorie, což je Síň slávy, nominuje porota na základě diskuze,“ upřesňuje David Laňka, který je organizátorem soutěže.

Jména nominovaných finalistů budou zveřejněna koncem března, slavnostní ceremoniál s vyhlášením vítězů se uskuteční 22. dubna v pražském klubu Le Royal za účasti zajímavých hudebních hostů. Aktuálně je přihlášená bezmála stovka klipů většinou z dílny domácích tvůrců. „Každý rok se skladba přihlášených vidoeklipů liší. Zatímco v prvním ročníku filmaři hodně hráli na efekt a ve druhém, snad kvůli kovidové atmosféře, šli hodně po emocích a vážnějších tématem, letos je na klipech znát příklon k prostému vyprávění příběhů. Efekt ustupuje funkčnosti a z klipů se stávají malé filmy, které se těm velkým směle vyrovnají,” dodává David Laňka.

Na rozdíl od jiných hudebních cen, které jsou v České republice udíleny, se No Stress Music Video Awards nezaměřuje pouze na hodnocení hudebního snímku jako celku, ale oceňuje, stejně jako u filmu, i jednotlivé tvůrčí a umělecké profese, které jsou při tvorbě finální podoby videoklipu důležité. No Stress Music Video Awards 2022 jsou vyhlášeny v kategoriích: Nejlepší videoklip roku, Nejlepší režie, Nejlepší kamera, Nejlepší střih, Nejlepší herecký výkon, Cena za kreativní přístup, Nejlepší nízkorozpočtový klip, Šok roku. No Stress Music Video Awards dává příležitost vyniknout mainstreamovým i začínajícím, domácím i zahraničním tvůrcům.

Mezinárodní soutěž videoklipů roku No Stress Music Video Awards (NSMVA) se konala poprvé v roce 2020 s jasným cílem. Poukázat na zajímavé klipy, které, byť jsou často mistrovským dílem, své detailnější ocenění nemají, a také podpořit mladé tvůrce. Získat No Stress Music Video Awards totiž znamená dát o sobě vědět a proniknout svou tvorbou třeba i za hranice České republiky. Do prvního ročníku se přihlásilo 111 videoklipů z 19 zemí. Cenu za videoklip roku získali tvůrci klipu francouzské kapely Caravan Palace. Vloni mezi téměř stovkou videoklipů ze 13 zemí triumfoval klip Recall slovenského dua Dennyiah.

Více informací na www.nsmva.com


Added: 13.03.2023, martin

Related photos

fotofoto
fotofoto
foto