Majk Spirit vydává dnes svoje nové album PLAYLISTnovinka

Majk Spirit je jedním ze zásadních jmen slovenské i české rapové scény. Jeho předchozí alba byla několikrát platinová, klipy mají miliony zhlédnutí a skladby desítky milionů přehrání na Spotify. Majk Spirit vydává 5. května svoje páté řadové album nazvané PLAYLIST, aktuálním singlem z něj je song STARGAZING, ke kterému vychází i videoklip.

Tři roky od zatím posledního řadového alba a dva roky od poslední desky s H16 vydává Majk Spirit novou nahrávku PLAYLIST. Nové album je žánrově rozkročené, obsahuje skladby ovlivněné afrobeatem, afro trapem, dancehallem, trapem a dalšími žánry. "Nijak nedefinuju, čím je která ze skladeb konkrétně ovlivněná, pocitově jsem šel prostě po tom, co mě baví. Chtěl jsem udělat lehké fresh album, které bude lidi v letních měsících bavit. Moje nové album je soundtrack pro tvůj volný čas, PLAYLIST pro tvoje léto 2023," vysvětluje Majk Spirit.Co se týče textů, je z nich cítit klid a rovnováha. "Jsem "family man", mám dvouletou dceru a moje texty to logicky odrážejí. Zároveň jsem OG rapové hry už třetí dekádu. Na albu tak najdeš hlavně "good life vibes", cool bars, ale určitě i trochu motivace a té dobré inspirace," popisuje k textům Majk.

Prvním singlem, který už pár týdnů sbírá nadšené reakce fanoušků, je song FULL SPEED. Souběžně s vydáním desky pak představuje Majk další singl, kterým je STARGAZING, doplňuje ho videoklip od Alexe Žitňanského. V songu jsou hosty Ben Cristovao a Ego. S prvním jmenovaným jde (po skladbě KURT z Majkova alba ARTIST nebo songu Happy Birthday z Benova alba PROTENKONTRAST) o několikátý společný song: "S Benem máme podobný mindset, dobře se nám spolu pracuje," vysvětluje Majk. Z dalších hostů alba zmiňme například Kaliho, Yaela nebo Dominiku Mirgovou.

Před časem Majk Spirit svým fanouškům sliboval, že se letos dočkají pokračování alba Nový človek. "Při práci na albu Nový človek 2 jsem si uvědomil, že mám vlastně připravená alba dvě - jeden je NOVÝ a druhy je čLOVEk. NOVÝ se nakonec jmenuje PLAYLIST a jsou to myslím víc cool a fresh songy na léto. V druhé půlce roka chci dropnout ještě album čLOVEk, které bude víc deep. Bude to v podstatě ten Nový človek 2," představuje Majk Spirit svoje hlavní hudební plány na rok 2023.

Kromě tradičně nabitého koncertního roku na Slovensku, bude Majk Spirit také jednou z hvězd line-upu letošního putovního festivalu HRADY CZ.


Added: 05.05.2023, martin

Related photos