Honza Bendig a Markéta Konvičková natočili v Tunisku velkolepý klip plný emocínovinka

Skladba Nebe Peklo Ráj je už třetím duetem Honzy Bendiga s Markétou Konvičkovou. Klip plný nádherných exotických lokací vznikal během deseti dní, které spolu tito dva strávili v Tunisku.

Skladba Nebe Peklo Ráj je ve svém vizuálním pojetí pokračováním předchozích klipů Bloudím a Toužím, které mají na YouTube miliony zhlédnutí. Patří také k Honzovým i Markétiným nejúspěšnějším skladbám. Původním plánem bylo, že tento třetí díl vyjde už před třemi lety, tehdy bohužel Markétu postihly vážné zdravotní komplikace: "Tou dobou začalo Markéty špatné zdravotní období, proto musela vše odložit. Když už se zdálo, že budeme moci nový duet natočit, nemoc se Markétě výrazně zhoršila. Proto se čekání protáhlo na tři roky," vysvětluje Honza Bendig.Markéta Konvičková dodává: "Jde vlastně o takový můj návrat na scénu po velkých zdravotních problémech. Diagnostikovali mi tehdy cystu na vaječníku. Lékařům se ji povedlo odstranit, ale s tím, že se problémy mohou kdykoliv vrátit. Jde o vzácný druh nádoru, který se nevyléčí asi nikdy," vysvětluje Markéta. Kvůli této nemoci Markéta viditelně otekla a přišla o vlasy. V bulváru se tehdy psalo, že je alkoholička. Jak dnes vzpomíná, na psychice jí to samozřejmě nepřidalo. "Měl jsem o Markétu tenkrát velký strach. Nemohl jsem z toho ani spát. Ale je to naštěstí už za ní a jsem rád, že se právě v tomhle novém klipu ukazuje zpět v plné síle," dodává Honza Bendig. "Cítím se konečně skvěle a ve formě. Proto jsem si troufla na odvážné záběry na pláži, kde jsem jen ve zlatých plavkách. Návrat před kamery byl pro mě docela stres. Už jsem dlouho nic netočila, musela jsem na scény nabírat dlouho kuráž," přiznává Markéta.

Klip je inspirovaný příběhy devadesátkových telenovel, kdy v televizích dominovaly nekonečné seriály jako Dynastie nebo Dallas. Očekávaný milostný trojúhelník v příběhu doplňuje slovenská zpěvačka Nia, která si v závěru klipu s Markétou pořádně vjede do vlasů a padne i několik opravdových facek. Příběh skvěle doplňuje hned několik nádherných exteriérových i interiérových lokací, které Tunisko nabízí. "Během deseti natáčecích dní jsem byl hodně v zápřahu. V moři nebo bazénu jsem se vykoupal jen dvakrát. Nebyl prostě čas, ale nelituju toho, z výsledku jsem nadšený," dodává Honza. O režii klipu se postaral Honzův manažer Lukáš Rejmon.

Po letošním vyprodaném koncertu ve Foru Karlín plánuje Honza na 2024 sólovou show v O2 Universum. Během léta by měl Honza Bendig také vydat svůj videoklip s rapperem Rytmusem.


Added: 10.07.2023, martin

Related photos