Honza Bendig a Rytmus úplně poprvé ve společné skladbě, v klipu ukazují všechny krásy Romalandienovinka

Song Honzy Bendiga a Rytmuse musel uzrát. Od první myšlenky na společnou skladbu uplynulo dlouhých čtrnáct let. Teď se oba prezentují ve velkolepé písni Romalandia.

Rytmus je pro Honzu Bendiga idolem už mnoho let. Jaký malý poslouchal v pokoji se sourozenci jeho songy a snil o tom, že s ním jednou udělá společnou píseň. Ta ale potřebovala svůj čas. "Poprvé jsem Patrika oslovil ke spolupráci hned po skončení SuperStar. Tehdy mě odmítl se slovy, že na sobě musím nejdřív pořádně zapracovat. Podruhé to bylo během covidu, kdy nám oběma nesedl složený song, a tak jsme se shodli, že si počkáme na ten pravý, který bude stát za to. A to se nám před třemi měsíci povedlo," vysvětluje ke vzniku songu Honza. "Patrika a jeho manželku jsem potkal úplnou náhodou na benzínce v Praze o půlnoci. Já tam přijel strašně špinavý, protože jsem zrovna maloval dům. On byl na cestě přes Prahu z vystoupení. Sedli jsme si na jídlo a začali tam o naší spolupráci mluvit." O tři měsíce později díky tomu vychází společný song Romalandia.Text písně vypráví o tom, že Romové vlastně nemají svou zemi a jsou doma všude, kde mají svou rodinu. V klipu si trochu hrají s myšlenkou, jak by taková krajina vypadala. Přestože si mnozí myslí, že by šlo o špinavou zemi, Honza Bendig je přesvědčený, že by to byla krásná země plná lásky, radosti, zlata a dalšího bohatství. Natáčelo se v Rozvadově, a to v luxusním prostředí největšího evropského kasina Kings, které vlastní Leon Tsoukernik. Ten byl i dlouholetým významným spolupracovníkem Karla Gotta.

Za pozornost stojí určitě to, že se Rytmus ve skladbě prezentuje svým pěveckým rozsahem, nikoliv rapovým frázováním, jak jsme na něj obvykle zvyklí. Ve videoklipu doplňuje vybrané záběry s ním i jeho manželka Jasmína Alagič, která si v klipu zahrála poprvé a song nazvala dosud nejlepším hudebním počinem svého manžela. Hudbu složil slovenský producent Fillipian, melodii k songu Jan Bendig, o scénář a režii klipu se postaral Honzův manažer Lukáš Rejmon.

Kromě nabitého festivalového léta čeká oba i zásadní podzimní pražský koncert. Rytmus vystoupí se svými legendárními Kontrafakt 23. září ve, dnes už vyprodané, O2 areně. Honza Bendig se zase v této hale představí při příležitosti stého výročí založení společnosti Disney. Na rok 2024 navíc Honza už brzy oznámí další velký pražský sólový koncert.


Added: 31.07.2023, martin

Related photos