Marcel Gidote's Holy Crab vypouští do světa kunu požírající kabely autnovinka

Marcel Gidote's Holy Crab vydávají singl s názvem Felina. Postapokalyptický, tvrdý a špinavý instrumentální kus navazuje na letošní album Farm Alarm. To nastínilo nemilé vyhlídky naší planety, které se bohužel stávají každým dnem blíž realitě. Frustrace je tedy na místě, krabí hoši tak na nic nečekají a hodlají vydávat, jak jen to půjde. Za DIY hudební produkcí stojí Pavel Kielberger a přebalu se zhostila Michaela Matějková.BIO info – Marcel Gidote's Holy Crab (MGHC)

Česká psychedelická kapela založená v roce 2019, která mísí vlivy rocku a jazzu 60. a 70. let s moderním zvukem. Současnou formaci MGHC tvoří pětice členů: Jan Bukovjan – zpěv, tenor saxofon. flétna, klarinet a akustická kytara, Ondřej Vávra -–zpěv a kytara, Viktor Eberle – zpěv, klávesy a syntezátory, Marek Sobota – baskytara a Matěj Šolc – bicí. V roce 2020 vydali své debutové EP s názvem Bay Of Roots u nezávislého českého labelu Polí5. V roce 2021 si vlastními silami vyprodukovali první plnohodnotné album Humidity Breaking Limits, na kterém se posunuli ke komplexnějšímu, ale i těžšímu hudebnímu projevu. Nové album s názvem Farm Alarm, které vzniklo letos, je založeno na větším množství vokálních partů, akustické kytary a syntezátorů a je zároveň výraznou připomínkou klimatické krize naší planety.

MGHC se během několika let etablovali jako jedna z nejprogresivnějších českých psychedelických kapel a odehráli několik mimořádných koncertů, například s legendární japonskou psychedelickou kapelou Acid Mother's Temple (dále s Acid Tongue, Tonstartssbandht, Lumerians a Triptides). Krabíci se dostali do několika časopisů a rádií. Díky žánrovému mixu se fanouškovská základna MGHC vedle českých kapel jako Madhouse Express nebo Kill the Dandies stále rozrůstá. V roce 2022 začali hrát v zahraničí a už se podívali do Německa, Francie, na Slovensko a do Srbska. V současné době pracují na dalším albu a letos vydávají také soundtrack k připravované nezávislé počítačové hře Felvidék.


Added: 06.09.2023, martin

Related photos