Unikátní projekt COLLABOTRIP spojující interprety, producenty a videomakery vychází jako albumnovinka

Čtyři kluci, jedna obyčejná dodávka předělaná na nahrávací studio a stovky kilometrů na cestách napříč republikou za třicítkou interpretů nesvázaných žánry ani konvencemi – to je ve zkratce unikátní projekt COLLABOTRIP! Projekt spojuje zavedené i teprve začínající talentované interprety, producenty i videomakery a od poloviny září mohou fanoušci jeho jednotlivé epizody sledovat každou středu a neděli na YouTube COLLABOTRIP. Nyní se CT dostává do další fáze, kdy vychází v exkluzivní digitální distribuci Supraphonu album o pětadvaceti stopách. Na vydání alba, na němž se podíleli mj. Totally Nothin, Meizyy, BADBOY BERLIN, Kup Kodein nebo Hyny the Kid, následně naváže desítka videoklipů k vybraným trackům.

„Původní vize byla docela odlišná. Prvotní plán bylo vytvořit mé producentské album, kam si pozvu několik interpretů, a natočím kolem toho celého pár videí, jak tracky vznikaly. Během přemýšlení nad celým projektem mě ale napadlo, že základní myšlenka má možná o něco větší význam a že by byla škoda ji využít jen na svou osobní věc. Oslovili jsme pár producentů, vytvořili s nimi několik beatů, a poté je předali třiceti interpretům, kteří s námi na tyto beaty nahráli svůj track přímo v naší speciálně upravené studio-dodávce, s níž jsme přijeli na domluvenou lokaci,“ vysvětluje genezi vzniku COLLABOTRIP režisér a producent Michael Maidr, který jej nedávno představil také v rámci Supraphon Podcastu.Společně s Maidrem za ideou i její následnou realizací stojí Lukáš Dvořáček alias Winyll (producent, mix & master), Matyáš Frunc (produkční a lokační) a Jakub Česák (DOP a fotograf). Jak ale Maidr podotýká, pod celý projekt „se svou prací dosud podepsalo již přes sto lidí, bez jejichž přispění by COLLABOTRIP sotva vznikl“.

Samotný pořad o celkové stopáži 2 hodiny a 30 minut, jehož jednotlivé epizody dvakrát týdně přibývaly na YT kanálu COLLABOTRIP (a s předstihem byly k vidění na https://herohero.co/collabotrip), vznikl za pouhých čtrnáct dní intenzivní práce dnem i nocí. To ostatně Maidr považuje za největší výzvu a nejnáročnější tohoto projektu. Jako další pak uvádí domlouvání účasti všech interpretů od větších jmen až po ty méně známé a teprve začínající: „Sladit celkem 30 rapperů, rapperek a zpěváků i zpěvaček v poměrně omezeném časovém úseku a na konkrétní lokace nebylo někdy vůbec jednoduché“.

Když přijde na samotnou hudbu a v rámci COLLABOTRIP vzniklé skladby, Maidr říká: „Osobně jsme nadšení z kolaborací, kde jsme dokázali dokonale propojit zpěv a rap. Patří sem např. rapper Totally Nothin a zpěvačka Gianna lei, nebo Hyny the Kid a NOEMI. Není lehké mezi sebou míchat více žánrů a na COLLABOTRIPu to vždycky vyšlo na výbornou!“

I díky zapojení tří desítek interpretů nezávisle na žánru a všem participujícím COLLABOTRIP sbírá řadu pozitivních reakcí napříč sociálními sítěmi i dalšími platformami. „Stále dostáváme od našich příznivců dotazy, jestli je možné se do COLLABOTRIPu dostat, a dokonce sami fanoušci rozjeli vlastní hashtag #jednouvdodavce. Bohužel nikomu v tuto chvíli nemůžeme nic slíbit, ale určitě máme v plánu vytvořit COLLABOTRIP 2, který bude fungovat zas trochu jinak, a uvažujeme i o liveshow COLLABOTRIP. Zatím ale nebudeme prozrazovat více, protože nás teď po vydání alba čeká ještě dlouhá cesta při druhé části COLLABOTRIPu, která spočívá ve spojování interpretů a videomakerů na vytváření videoklipů,“ dodává Maidr. 

Pro více informací a aktualit doporučujeme sledovat web COLLABOTRIP a všechny sociální sítě projektu, tedy YouTube, HeroHero, TikTok a Instagram. Album najdete na všech obvyklých digitálních servisech zde: https://lnk.to/CollabotripAlbumPR


Added: 06.11.2023, martin

Related photos