Skupina SLZA vydává nový videoklip. Píseň Monodrama s rapperem Refewem se dočkala působivého zpracovánínovinka

Oblíbená skupina SLZA přichází s klipem k písni Monodrama z nedávno vydané stejnojmenné desky. Navazují tak na úspěch focus tracku Magnety, který po vydání zaplnil rádiové žebříčky. Singl Monodrama vznikl v rekordním čase díky výjimečnému muzikantskému talentu hostujícího rappera, který svou sloku nahrál zpaměti a na první pokus. Živě si píseň užili fanoušci už v rámci křtu desky v pražském Lucerna Music Baru během Club Tour. Nyní přidává trojice muzikantů spolu s režisérem Ondřejem Silným umělecký vizuál zobrazující ztrátu reality a snění. Pomocí četných vizuálních efektů snímek vznikal v prostorách pražského klubu Le Valmont.„Monodrama je jeden z těch songů, co nám ležel asi dva roky v šuplíku. První demo jsme napsali a natočili s Enthicem už někdy koncem roku 2021. Nápad na feat ale přišel až během léta 2023, kdy jsme dávali dohromady tracklist alba. Tehdy jsme si říkali, že by mu slušela rapová sloka, a tak jsme oslovili Refewa," vysvětluje zpěvák Petr Lexa proces vzniku. Refew neváhal ani minutu, mezi žánrová spolupráce ho těší. „Kluci mají talent, dřou dlouhý roky na svých projektech a přišlo mi to jako zajímavé propojení dvou diametrálně odlišných světů," myslí si rapper.

SLZA na spolupráci s Refewem vzpomíná s nadšením. „Dorazil do studia o půl hodiny dřív s tím, že má připravených asi pět variant sloky. Všechno v hlavě, bez papíru. Stoupl si k mikrofonu, z patra dal na první take celou sloku, otočil se na nás a říká ‚tak co, v pohodě?' Jen jsme se na sebe s Lukášem podívali s otevřenou pusou a nechápali jsme," popisuje Lexa. Singl, jehož ústředním tématem je ztráta reality, tak prý vznikal pouhých 30 minut. „Věděl jsem, že to bude super, ale až takhle skvělou flow a text hned na první take jsem nečekal. Nebylo co řešit," doplňuje.

Ačkoliv song sdílí stejný název s nedávnou vydanou, v pořadí už čtvrtou studiovkou, jedná se o čistou náhodu. „Na konci léta jsme měli album, ale neměli jsme název. Procházeli jsme tracklist a najednou vidím ‚monodrama'. Říkám si, že to je vlastně zajímavý slovo," vysvětluje frontman Petr Lexa, který své emoce vtiskl do textu. „Všechno tak najednou seplo a bylo rozhodnuto," uzavírá s úsměvem.


Added: 26.01.2024, martin

Related photos