Dana Bártu & Illustratosphere čeká na jaře turné po ČR. S sebou přiváží další remasterovaná albanovinka

Patnáct koncertních sálů napříč republikou navštíví během března a dubna Dan Bárta s Illustratosphere v rámci pokračující Němá éra tour. Sérii vystoupení odstartuje skupina 13. března v královéhradecké Petrof Gallery Hall a zakončí 20. dubna v plzeňské kreativní zóně DEPO2015.

Názvem Němá éra turné odkazuje na stejnojmennou skladbu z debutového alba Illustratosphere (2000), spolu s druhou deskou Entropicture (2003) ji hudebníci vydali v remasterované reedici. Oba tituly jsou tak poprvé k dostání také na vinylu. Čerstvou novinkou jsou navazující alba Animage (2008) a Maratonika (2013), jenž vycházejí remasterovaná na CD koncem března, na vinylu vyjdou na podzim tohoto roku.

„Během koncertu vždy anoncuji, že jsme s kamarády přivezli naše desky, což bude probíhat i během tohoto turné s reedicemi prvních alb. Většinou vše probíhá tak, že slezu z jeviště, stihnu na sebe hodit suché triko a běžím do předsálí, kde podepisuju, co si lidé koupí. Někdy, když na místě spíme, je občas fajn stoupnout si na chvíli k baru a prohodit s lidmi pár slov, to jo,” říká o setkávání s fanoušky po koncertech držitel deseti Cen Anděl za Zpěváka roku a jedné v kategorii Zpěvák čtvrtstoletí Dan Bárta.

Spolu s Bártou tvoří současnou stálou sestavu kytarista Miroslav Chyška, kontrabasista a baskytarista Robert Balzar a klávesista Filip Jelínek. Čtveřice se na pódiích setkává také v rámci působení v kapele J.A.R. Od roku 2014 zastává post bubeníka Illustratosphere slovenský hudebník Martin Valihora.

Němá éra odstartuje 13. března v Hradci Králové v Petrof Gallery Hall, pokračuje 14. března v Kulturním centru Kamenice, 15. března v karlovarském Lidovém domě, 17. března v Kulturním centru LaRitma v Aši a 18. března v táborském Divadle Oskara Nedbala. Dubnová vystoupení se konají 10. v Českém Krumlově v Městském divadle, 11. v České Lípě v KD Crystal, 12. v Sokolovně v Náměšti nad Oslavou, 13. v jablunkovském Rock Café Southock, 14. v opavském kostele sv. Václava, 15. v olomouckém Kině Metropol, 16. na zlínské Malé scéně, 17. ve Světlá nad Sázavou v Kulturním zařízení KyTiCe a 18. v prachatickém Městském divadle. Jarní blok turné uzavře skupina 20. dubna v plzeňském DEPO2015 za doprovodu světelné show od VJky Lindy Arbanové.

V létě vystoupí skupina například v Praze v rámci Letní scény Muzea Kampa 25. června. Předprodej vstupenek na jednotlivé zastávky série probíhá v sítích GoOut, Ticketportal, smsticket, či přímo na webových stránkách pořadatelů.


Added: 29.02.2024, martin

Related photos